sevmek suç mu?

Bu konu ile benzer olabilecek diğer forum sayfaları

ben bundan bir sene önce birini sevdim. hemde çok ona hep itiraf etmek istedim ama guruma yenildim. söyleyemedim haraketlerimle anlatamya çalıştım oda anladı ama bi süre sonra baktım ki bu sevdiğim insan >:( benim çok sevdiğim bir arkadaşımla çıkmaya başlamış. sürekli ona dokunduğunda benim gözümün içine bakıyodu. kendimi enayi gibi hissetmeye başlamıştım. :'(  bi gün bana bir gül verdi bu senin için dedi bende sevinerek aldım tabi ama sonra yine o kızın yanına gitti aşalandım. ben bu güne kadar hiç kimseyla çıkmadım yok üniveste sınavları yok bu yok şu derken... çıkmayada biyetim yoktu. tolga karşıma çıkana kadar şimdi ise hiçbir erkeğe karşı güvenim yokj çok soğudum artık ilişkiler bene çok yapmacık gelio. dahada kötüsü ne kadar istesemde onu bir türlü aklımdan çıkaramayorum.

sevmek suç değil de bişey sölicem bu konuda. kusura bakmayın ama bazı kızlar da bir erkeğin sadece dış görünüşüne aldanıp ona bağlanıyorlar. ondan sonra da yukarıda anlatılan gibi bir çok olay vuku buluyor. onun için sadece dış görünüşe değil de biraz duygulara, kişiliğe, insanlara karşı davranışına bakmak ve ona göre güvenip sevmek lazım.

ben bundan bir sene önce birini sevdim. hemde çok ona hep itiraf etmek istedim ama guruma yenildim. söyleyemedim haraketlerimle anlatamya çalıştım oda anladı ama bi süre sonra baktım ki bu sevdiğim insan >:( benim çok sevdiğim bir arkadaşımla çıkmaya başlamış. sürekli ona dokunduğunda benim gözümün içine bakıyodu. kendimi enayi gibi hissetmeye başlamıştım. :'(  bi gün bana bir gül verdi bu senin için dedi bende sevinerek aldım tabi ama sonra yine o kızın yanına gitti aşalandım. ben bu güne kadar hiç kimseyla çıkmadım yok üniveste sınavları yok bu yok şu derken... çıkmayada biyetim yoktu. tolga karşıma çıkana kadar şimdi ise hiçbir erkeğe karşı güvenim yokj çok soğudum artık ilişkiler bene çok yapmacık gelio. dahada kötüsü ne kadar istesemde onu bir türlü aklımdan çıkaramayorum.

Bence böyle biri için değmez boşver üzme kendini arkadaşım, elbet unutursunn ;)
''Hayat bir hikaye gibidir,ne kadar uzun oldugu degil ne kadar güzel oldugu önemlidir."  SENECA

Bence böyle biri için değmez boşver üzme kendini arkadaşım, elbet unutursunn ;)
demesi kolay

Eğer onunla çıkmış olsaydın, daha fazla şeyler yaşasaydın unutman zor olurdu ama seninki bi nevi platonikmiş zaten.. unutman zor değil. hele bi de yaşanmış bir ilişki oldugunu düşün. daha da zor olurdu. Peki ya evli olsaydın? unutman imkansız gibi bişey olurdu herhalde.

onun için şuanki haline şükret ve geçici olduğuna inan.

demesi kolay

eğer onu bir daha görmessen kolay emin ol. bana göre öyle en azından.
kural şu, onu belli bir süre görmemelisin onunla görüşmemelisin. bi de zaten bu şekilde bittiyse anlamı da kalmıyor sevmenin. neden seveceksin ki?

demesi kolay

eğer onu bir daha görmessen kolay emin ol. bana göre öyle en azından.
kural şu, onu belli bir süre görmemelisin onunla görüşmemelisin. bi de zaten bu şekilde bittiyse anlamı da kalmıyor sevmenin. neden seveceksin ki?
sen ne kadar görmek istemeyip unutmaya çalışırken, zırt pırt karşına (bilinçli olarak) çıkıp "neden benimle konuşmuyorsun?" derse haliyle zor oluyordu.

birisini seviyosun, o başkasını seviyo ve sevdiği kişi senin tanıdığın birisi oluyo. dünya kuruldu kurulalı milyarlarca insan aynı şeyi yaşadı mı yaşamadı mı ?
yaklaşık 100 yıl sonra hayat devam ediyo olursa şu anda nefes alıp veren hiç bir insan yaşıyo olmayacak. başka bir 6milyar insan nefes alıp veriyo olacak. aralarından yüzmilyonlarcası benzeri şeyleri yaşayacak.
Çok insan yaşıyo olayın benzerini ama hayatlarını hep böyle şeyleri yaşayarak geçirmiyolar. Neden ?
Çünkü anlamaya başlıyosun.
Büyüyünce anlaşılır.. Anlayınca büyünür..
Büyüyünce unutursun kardeşim..

bu kadar felsefi bir cevap olabilirdi heralde :)

Büyüyünce anlaşılır.. Anlayınca büyünür..
Büyüyünce unutursun kardeşim..

bu kısmı çok iyi olmuş :)

"sevgi"     keşke büyüyünce unutabilsen

"sevgi"     keşke büyüyünce unutabilsen

sevgi neden unutulsun ki. iyi ki de unutulmuyo bence.

sevgi unutulmaz arkadaşlar

sevmek çay gibidir,sevilmekse şeker

bizim gibi garibanlar çayı şekersiz içer
 :D :D :D :D :D :D
Denildimi Bir Yerin Adına TÜRK Beldesi,

Gözüm ALBAYRAK Arar Kulağım EZAN Sesi

VATAN AŞKI MUKADDES

ESMER

TALABANİ KEDİLERİN SENİN OLSUN BİZ KÖPEKLERİNİ İSTİYORUZ

esmerr :::::::::D sana bol şekerli bi +1 :D

sen bence ne kaybettıgıne değil onun neler kaçırdığına bakmalısın senin gibi kimseyle çıkmamış birimi kaçırdığına göre sen bence onun seni sevmemesine üzülmek yerine mutlu olmalısın

arkadaşım Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor bi durum

sen bence ne kaybettıgıne değil onun neler kaçırdığına bakmalısın senin gibi kimseyle çıkmamış birimi kaçırdığına göre sen bence onun seni sevmemesine üzülmek yerine mutlu olmalısın
ben de kimseyle çıkmamış biriyim :D beni de kaçırıyorlar öyleyse ???
"kimse"den biriyle çıktıktan sonra ne olacak peki? kaçıran beni değil de kimseyle çıkmamış olan birinin (affınıza sığınarak) 2. ele düşmüş olmasına mı üzülecek?

kusura bakmada yani çocuk sana okadar kazık atsın sende hala onu aklından çıkartama ne diyim Allah yardımcın olsun hakkaten...

Sevmek suç değil elbette ama sonucunda zarar görmeni (iki cihanda) garanti eden bu tarz işlere girmen başlı başına hata...
Gamzeleri gelir aklına...
Korkunçtur yalnızlığımız, anlarsın. Bir oynur oynarız, oyalanırız...

boş ver kardeşim unut gitsin zaten sevgi yalan olmuş oyuncak olmuş sevgisizlerin gözünde
boşuna üzülüpte kendini yıpratma umarım içindekini en kısa zamanda atarda kurtulursun
CeNNeT ya da CeHeNNeM İyİ ya da KöTü ŞiMDi ya da AsLa...

SuSuYoRsAk KoRkUmUzDaN DeğiL AsALeTiMiZdEnDir...

unut demesi kolay ama unutmak için sevilmiyo ki arkadaşlar :(

unutmayalımda içimizde fakat bize ait olmayan birisi için kendimizi mi yıpratalım o bizdende değerliyse başka tabi ama hiç kimse kendisinden daha fazla değerli olamaz

tabi haklısın ama atmak istesende o içinden çıkmıyo inşallah unutur ama zor tabi bu arkadaşın sevgisinin derecesine bağlı... belkide ona yaptığı şeyleri içinden atamadığı için unutamıyo ve sevdiğini sanıyo olabilir....

Herkesin sevgisine saygım olduğu gibi bu arkadaşında sevgisine saygı duyuyorum ama onun üzülmesi benide üzüyor...

tabiki saygımız sonsuz umarım Allah gönlüne göre hayırlısını nasip eyler bizlerde içinde inşAllah....

amin inşAllah By_X in bir sözü aklıma geldi sizinle paylaşmak isterim

3 kurusluk adama 5 kurusluk deger verırsen 2 kurusa satar seni !

gerçekten çokkkk doğru bir söz paylaştığın için saol :)

sevmek suç değil tabiki beklentisiz olduğu sürece.günümüzde her türlü ilişkiler çıkar üzerine kaybettiğimiz değerlerin başında da sevgi geliyor bana göre.değerlerin belirlemediği dünyda sizce ne belirleyici olur. bence tabiki çıkarlar

hepinize teşekkürler özellikle hakan saol ya hiç böle düşünmemiştim  :D işin şakası ne olursa olsun onu hala seviyorum biliyorum değmez ama gönlüme söz geçiremiyorum ki... ama yinede sağ olun

artizz gerçekten haklısın ama gönül bu otada konuo çok afedersin ... elbet bi gün çıkar inşallah bazen rüyalarıma falan giriyo yüzünü görmrk istemiyorum diorum ama olmuo gösterio sağ olsun :'( vallahi saollun ya her biriniz haklısnız ama gönül ağrısı hiç bişeye benzemiyo inanın ben hayatımda ilk defa bir erkek için ağladım ve ilk defa böle duygular besledim bu yüzdende sevgi denen şeye güvenim kalmadı.

artizz gerçekten haklısın ama gönül bu otada konuo çok afedersin ... elbet bi gün çıkar inşAllah bazen rüyalarıma falan giriyo yüzünü görmrk istemiyorum diorum ama olmuo gösterio sağ olsun :'( vAllahi saollun ya her biriniz haklısnız ama gönül ağrısı hiç bişeye benzemiyo inanın ben hayatımda ilk defa bir erkek için ağladım ve ilk defa böle duygular besledim bu yüzdende sevgi denen şeye güvenim kalmadı.

tugba inşallah ilk ve son ağlaman olur bende erkeğim ama sölemek zorundayım gerçekten değmez biz erkekler için ağlamaya senin gibi insanlarla karşılaştıkça sinir olmamak elde değil sevgiye güveninin kalmamasıda kötü aslında herkesi o gibi zannedeceksin ve doğru kararlar veremeyeceksin bence hayatta sevgi adına bir adım atarken enine boyuna düşün ve öle karar ver.bende senin düştüğün duruma çoğu kes düştüm ayaktayım allahıma çok şükür ve senide yıkılmamış olarak ayakta görmek isterim arkadaşım saygılar...

Bugun birinden Ogrendim Sucmus :D en Azindan zamani varmis zamanini tutturamazsan suc islemis oluyorsun :D .. Zaman Onemli tabe ..
Efsane Geri Ha Döndü Ha Dönecek......

bence degildir..

ben sevmek sucsa öldürün beni die bişey bilirim bunu sölerim :)

önce" ben" yerine önce "sen" diyebilmek kendinden önce onu, onun mutluluğunu düşünebilmektir.yüreğinle gülümseyebilmek,insan olabilmektir" sevgi " ...        insan olmak suç olabilir mi?

canım benim ya kıyamam ben sana wallah ben senin yaşadıklarını biliyorum kuzenin olarak ama sen Allahın izniyle herşeyin üstesinden geliceksin  hem ben sana hep diyorum senden daha kötü durumlarda olanlar war mesela ben  ;) biliyosun ya yaşadıklarımı  ben senin hep yanındayım senin beni hiç yalnız bırakmadığın gibi Rabbim eksikliğini göstermesinnn  iyki varsınnn  :D ayrıca o aptallığına doymasınnn  >:(
SuSMaK DaYaNıLMaSı ÇooK GüÇ BiR YaNıT...

Bakiyorum da butun forum aşk doktoru olmuş.. Acaba once kendi dertlerinize cağre buldunuz mu ? Mantıklı ama faydasız konuşmalar bunlar bence... Eğer gerçekten kafayı taktıysan ömür boyu unutmazsın ama öyle yaşamaya alışırsın. Onun senin sürekli gözünün önünde olması bunu zorlaştırır ama biraz sabır gösterirsen artık onu umursamamayı öğreneceksin bundan eminim....
  ς.г.ค.ภ.๒.є.г.г.เ.є.ร

Bu insanda ne bulduğunu bilmiyorum. Birde diyorsun ki bu insan senin en sevdiğin bir arkadaşınla çıkıyormuş, Buna rağmen hareketlerinle sevdiğini göstermişsin.. Sana söylenecek tek şey bu insan senin yakın bir arkadaşınla beraber ve bu insanı unutamıyorum diyorsun. Senin bu insandan ne beklediğini anlayamıyorum. Doğru insanları bulmanı temenni etmekten başka söylenecek durum yok.

henüz yeni biten bi ilişkim var of ulan of aslında ben seviyorum onu bilmem ama neden bittiği çok saçma bence bi ilişkiyi basit nedenlerden dolayı bitmemesi lazım
eğer bir insan seviyosa bazı ufak tefek arızalıkları es geçmesi lazım :D
neyse böyle işte OF ULAN OF
ÖNEMLİ DUYURU DİKKAT !!!
bu dünyada ikamet eden herkesin dünyanın gidişatına uygun davranması ve de kurallar çerçevesindeki maddelere uyulmsı zorunludur.
aksi halde uymayanların davranışları dikkatle incelenip durumlarına gore CEZAİ İŞLEM UYGULANI

~ 

Bu konunun linki : 

Yukarıdaki linki arkadaşlarınıza göndermek için kullanabilirsiniz ve bu sayfada; sevmek suç mu? hakkında bilgiler nedir yazıları veya şiirleri gibi sözleri veya resimleri sevmek suç mu? siteleri gibi benzer birçok forum konularını bulabilirsiniz.

~ 

Son Forum Mesajları

Kaynak linkimizi belirtmek koşulu ile her türlü bilgiyi kopyalayabilirsiniz. Forum içerisinde yazılan tüm mesajların hukuki sorumlulukları mesajları yazanlara aittir. Üyeler, üyelik sözleşmesi gereği bu kuralı kabul etmiş sayılır. Ziyaretçilerimiz bu forumu kullanmadan önce Forum Kurallarını okumak zorundadırlar. Aksi durumda meydana gelecek bütün olumsuz durumlardan ziyaretçilerin bizzat kendileri sorumludur. Sitemizde telif, kişi haklarına; yasalara aykırı olduğunu düşündüğünüz bir konu görürseniz bize aşağıdaki iletişim adresinden ulaşabilirsiniz.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 650, 700, 750, 800, 850, 900, 950, 960

© 2006-2020 ilgiliFORUM.com