Abdullah Avcı: Bayrakları sandıklardan çıkarın

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig’de 34. haftada deplasmanda Adanaspor ile karşılaşan bordo-mavililer, müsabakadan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Abdullah Avcı, müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu.

“Tüm bayrakları çıkarsın taraftarlar”

Avcı son olarak Trabzonspor taraftarına ise “Şölene hazırlanıyoruz. Tüm bayrakları çıkarsın taraftarlar. Eski yeni fark etmez. Bu şampiyonlukla şampiyonluk külçeşidinin değişeceğini de düşünüyorum. İnsanların hissini görüp yaşayabiliyorum. Sakin, sevinçli, horonlarını teperek devam etsinler” meseajını vererek açıklamalarını tamamladı.

“34 haftadır bir oyun standardıyla geldik”

Avcı epey kuvvetli bir gruba karşı oynadıklarını belirterek, “Bütününe bakmak lazım. 34 haftadır bir oyun standardıyla geldik. Atağı savunmayı yapabilen, fazlaca dalgalanmalar göstermeyen bir ekiptik. Müddet daraldıkça bu oyunlar zorlaşabiliyor. Oynadığımız kadro epey güzel bir grup. Geriye düştükten daha sonra kanatlardan hayli düzgün geldiler” kelamlarını kullandı.

“İyi ki Trabzonspor var dedirtmek istiyoruz”

Taraftarların bayraklarını çıkarmasını ve sakince kutlamalar yapmasını istediğini belirten Avcı, “Ömür, Cornelius’un rakibi kenara yönlendirmek emelimizdi. Finalleri daha uygun yapabilirdik kimi konumlarda. Finaller zordur, uygun bir final yaptık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. 5 hafta 15 puan vardı, artık 3 puan daha aldık 1 puan kaldı. Tüm dünyadaki Trabzonsporlulara selam olsun. Sandıklardan bayrakları çıkarsınlar. Şölene hazırlanıyoruz. Yeterli ki Trabzonspor var dedidirtmek istiyoruz dönem başında da söylemiştik. Eğlenerek, keyif yaparak çıkarsınlar” diye konuştu.

“1 sene daha sonra yaptığımızı fark edeceğiz”

1 puana gereksinim duydukları maça en âlâ biçimde hazırlanmaya başlayacaklarını belirten Abdullah hoca, “Kayıtlarda hayli hoş şeyler var. Trabzonspor’un genetiğinde var kazanmak. Şahane bir sene, bunun keyfini çıkarsınlar. 1 sene daha sonra neler yaptığımızın farkına yeni varacağız. Daha kazanacağımız maçlar kupa ve kupalar var daha alacağımız. Antalyaspor maçına en yeterli biçimde hazırlanmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Önümüzdeki hafta karşılaşacakları Antalyaspor maçına ait ise Avcı, “Nuri hoca, Nuri hoca diyorum lakin Nuri Şahin benim öğrencim aslında Ulusal gruplardan. Çok güzel işler yapıyor, yapmaya da devam edecek. Antalyaspor’a o maçta kaybettik üçlü oynayarak lakin biz öbür maçları da kazanmıştık. Nuri hoca biraz 3’lüden döndü herbiçimde 4’lüye artık. Coşkunun aklın, kalbin olduğu bir maça çıkacağız” diye konuştu.