Abdullah Avcı: Ben oyuncu beklemeyeceğim, burası Trabzonspor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Trabzonspor, hazırlık müsabakasında Harika Lig gruplarından Kasımpaşa ile karşı karşıya geldi. Kocaeli Stadyumu’nda oynanan maç 1-1’lik eşitlikle bitmiş oldu.

Abdullah Avcı, hazırlık maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Biraz daha net olmamız lazım”

Kendilerini geliştirmeleri gerektiğini aktaran Avcı, “Her şeyin ortasında varız lakin biraz daha net olmamız lazım. Onun için birinci yarıda oynarken, oyun ve oyuncu üzerinden tespit ettiklerimiz bir kadro durumlar vardı. Bunları evvela oyuncularla paylaştık. daha sonrasında da oyun planlarında değişiklikler yaptık.

Oyuncu üzerinden, birtakım mevkilerde fazla oynamadan bunu gerçekleştirmeye çalıştık. Sakatlardan ikisi dönmeye başladı. 22 maçta artmayan ferdî performanslar vardı. Bilhassa bu durumla ilgili bugünün büyük kısmında, oyun manasında söylüyorum, yanlışsız yanıtlar verdik.”
diye konuştu.

Abdullah Avcı, hazırlık maçlarının kendileri ismine âlâ bir test olduğunu söylemiş oldu

Avcı, kamp sürecinin kendilerini keyifli ettiğini lisana getirerek, bilhassa Hull City ve Crystal Palace karşılaşmalarının hem fizikî birebir vakitte taktiksel olarak âlâ test olduğunu kaydetti.

Bordo-mavili teknik adam, Kasımpaşa karşısında birinci 35 dakika oyunu büsbütün denetim ettiklerini, hem topa sahip olup hem baskı yapıp tıpkı vakitte konuma girerek birinci 35 dakika 4-5 durum bulduklarını aktardı.

Yakaladıkları durumları gole çevirseler birinci devreye 2-0 ya da 3-0 önde girebileceklerini belirten Avcı, rakibe birinci yarı itibarayla bir kenar ortası imkanı verdiklerini lisana getirdi.

“Ben oyuncu beklemeyeceğim, burası Trabzonspor”

“Oyunun anları, mühletleri vardır. Oyunun neyi istediği vardır ki biz her anını, senaryosunu çalışıyoruz. Hislerinle yahut bildiklerinle oynayamazsın. İkinci yarıda modül kesim oyundan ve performanslardan şad değilim. Hakikat olan anlar var, olmayanlar var. 3-4 aydır devreye giremeyen, kişisel performansları artmayan oyuncular var. Aslında kamp periyodumuz fazlaca düzgün geçti. Trabzonspor her maçı kazanmak ister. Ben her maçı kazanmak isterim. Trabzonspor her yarışın ortasındadır. Herkes farkına varacak. Ben oyuncu beklemeyeceğim, burası Trabzonspor. Oyuncu performansını arttıracak.”

“Devreye girmeyen ve oyunun anlarında gerçek hareket etmeyen oyunculara mesajım olsun”

Takımdaki oyunculara ileti yollayan Avcı, “Takıma girmek için her türlü çabası fizikî, zihinsel, güç olarak verecek. Şayet bunu yapamıyorsa, Trabzonspor’da kaynak var. Altyapıdan alır oynatırım. Bu ekip son şampiyondur. Her yarışın ortasında de var. Bunu net bir biçimde söyleyeyim. Kampın büyük kısmından mutluyum. Devreye girmeyen ve oyunun anlarında hakikat hareket etmeyen oyunculara mesajım olsun.” sözlerini kullandı.

“Kim yeterliyse o oynayacak”

Trabzonspor’un ve kendisinin olduğu her yerde yarış olduğunu da belirten Avcı, “Başardık, bir daha başarabiliriz. Bu inançla yola çıkılacak. Herkes yüksek güçlü, olumlu güçlü olacak. bir daha herkes bunu alana yansıtacak. Bu potansiyel var. Ben de bunun baskısını yapacağım. Hiç kimseyi beklemeyeceğim. Kim güzelse o oynayacak.

aslına bakarsan o denli yaptık ancak devreye girmesi için kimseyi bekleyecek vaktim yok. Artık vakit daraldı. Yakın vakitte yarış başlıyor.”
diyerek kelamlarını tamamladı.