Abdullah Avcı: Birinci resmi karşılaşmayı oynadık

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme tipi birinci maçında kendi evinde Norveç’in Molde grubuyla 3-3 birliktee kalan Trabzonspor, cins bahtını bir daha sonraki maça erteledi.

Maçın akabinde konuşan Trabzonspor’un teknik yöneticisi AbdullahAvcı, lige ve Avrupa kupalarına fazlaca hakikat ileti veren, heyecanlandıran bir ekip olmaya devam edeceklerini düşündüğünü belirtti.

“İLK RESMİ KARŞILAŞMAYI OYNADIK”

AbdullahAvcı, bu sezonki birinci resmi karşılaşmalarını oynadıklarını belirterek, “Özellikle rakibimiz 19’uncu resmi karşılaşmasını oynadı, biz birinci resmi karşılaşmamızı oynadık. Birinci kere 90 dakika oynayan oyuncularımız da vardı.” açıklamasında bulundu.

Grup savunmasında eksiklik olduğunu aktaran Avcı, Oyunun bilhassa atak aksiyon kısmının son vakit içinderdaki en dominant, oyunun ortasındaki istatistikleri büsbütün üstte olan, yüzde 65, yüzde 70’lerde topa sahip olma, 25’in üzerinde şut, kaçan penaltı, rakibe bir korner. Neyi yapamadık, 3 gol yedik, ekip savunmasıyla ilgili bilhassa yediğimiz birinci gol, ki baskıyı vakit zaman yapamazsan, şayet yanlışsız da yapamazsan kopukluklar olur.” dedi.

“ÜÇ GOL BEN GELDİĞİMDE HİÇ YEMEMİŞTİK”

Avcı, maçtan olumlu olarak çıkaracakları hayli şeyin bulunduğunu aktararak, “Bunu daha geliştireceğiz, bilhassa üç gol ben geldiğimden beri hiç yememiştik, kimi vakit oyunun ortasında bunlar var, ekip savunmasıyla ilgili ufak tefek ayrıntılar var. Bunların tekrar bilgilerinı çalışacağız. Oyunun ortasında bu tıp aksiyonlar var. Fakat bugün bütünüyle birinci resmi müsabakamızda oyuncularımız ileriye gerçek son derece yanlışsız bir ileti verdi.” tabirlerini kullandı.

“DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM”

Seyircilere teşekkür eden Avcı, “Seyircimizin bundan son derece memnun olduğunu düşünüyorum. Hem baskılı hem önde oynayan bir grup, eksiklerimiz var, evet bunu kapatacağız. Seyircimiz bu manada bugün buna hayli dayanak verdi. Bizim süratimizi, pas süratimizi, şiddetimizi, rakibimize baskımızı da artırdılar. Onlar da keyifli oldular bence, onlara da verdikleri dayanaktan ve sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tıbbın ikinci ayağının olduğunu lisana getiren Avcı, “Hem daha dinlenmiş tıpkı vakitte daha toparlanmış bir ekip olarak önümüzdeki haftaya, 12’sindeki karşılaşmaya en âlâ biçimde yeniden hazırlanacağız. Lige ve Avrupa kupalarına epey yanlışsız bildiri veren, heyecanlandıran bir ekip olmaya devam edeceğiz diye düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.