Abdullah Avcı: Değerli bir ivme kazandık

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Üstün Lig’in 9. haftasında Trabzonspor, konutunda Fenerbahçe’yi ağırladı.

Nefes kesen maçta bordo-mavili takım 3-1’lik galibiyet aldı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Maçın akabinde Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.

Röportaja kasketle gelmesi hakkında konuşan Abdullah Avcı “Kasket, sevdiğim özel yaptırdığım bir şey. Geçen sene bu biçimde bir öykü başladı. Bir arkadaşım kazanacaksınız, kasketini yanına al dedi. Hoş his, kazandık, kasketi taktık. Herkes memnun. Başkanız. 9. hafta daha. Çok kıymetli bir maç kazandık ancak diğer hiç bir şey kazanmadık. Şampiyonluk yolunda giderken bu biçimde maçlar hızlandıracak. Önümüzdeki Göztepe maçına hazırlanacağız artık. Güzel bir ivme yakaladık, düzgün bir ekibiz.” dedi.

“DUYGULARIMIZI KARIŞTIRDIK”

Erken bir gol yemeleriyle ilgili açıklama yapan Abdullah Avcı “Enteresan. kimi vakit değişik senaryolarla başlıyoruz. Fenerbahçe, ligin en düzgün defans yapan gruplarından bir tanesi. Mağlup başladık. Hislerimizi karıştırdık, karıştırmamamız gerekiyor. Fenerbahçe bugün 3-4-1-2 üzere başladı. Bir tek Kasımpaşa maçında bu biçimde başladılar. 5’li savunmaya geçtiler. Bunu aşmak epeyce zordur. Çok çalışmak gerekiyor. Gol ve kırmızı kart yanlışsız vakit içinderda geldi fakat daha süratli oynamak gerekiyordu. Topa sahip olduk lakin kimi vakit suratını yaptık kimi vakit yapamadık. Rakip 5’li savunmasını şiddetli yaptı, süratlice kaymalarını yaptı. Oyun sonrasındasında 5-3-1 oldu. 5’li savunmayı açmak için kenarda hareketlilik, sayısal üstünlük gerekir. Bunun için beki değiştirdik. Kenarlarda kısa karşıt ayaklı kısa ortalar istedik. Oyunda her şey son derece sağlıklı gitti.” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE MAÇINI BİLİYORUM”

Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili konuşan Abdullah Avcı “Bu kent için bu maçın ne tabir ettiğini hayli güzel biliyorum. Kıymetli bir ivme kazandık. Bu kent, kadroya ve oyuncuya dayanak olsun. İstedikleri bir galibiyet oldu. Bunu rica ediyorum. Bu grup şampiyon olacaksa 21 bin kişi nasıl takviye oldu gördük. Bilhassa yöresel oyuncularımıza dayanak olsunlar. Onlar memnun, biz memnunuz. Sabırla gitmemiz gereken bir yol. Taraftarımıza dayanakları için teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

“ÖMÜR’ÜN DUYGUSAL BİR YAPISI VAR”

Trabzonlu oyuncularla ilgili açıklama yapan Abdullah Avcı “Yöresel oyuncuların avantajları dezavantajları var. Abdülkadir Ömür’ün duygusal bir yapısı var. Bu ekip şampiyon olacaksa, olacağına inanıyorum, Ömür’ün fazlaca büyük katkısı olacak. Her fırsatta onu fazlaca yeterli kullanmaya çalışıyorum.” dedi.