Adana Demirspor şampiyonluk kupasını kaldırdı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Adana Demirspor, TFF 1. Lig’de 2020-2021 dönemini şampiyon tamamlayarak Üstün Lig’e yükselmişti.

Adana Demirspor, Muhteşem Lig ve Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Beşiktaş ile oynanan hazırlık maçından evvel kupasına kavuştu.

Yeni Adana Stadı’nda düzenlenen ve stat kapasitesinin yüzde 50’si oranında seyircinin tribünden takip ettiği kupa merasiminde, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir ile kulüp lideri Murat Sancak, teknik yönetici Samet Aybaba ve geçen dönem şampiyon olan takımdaki futbolcular alana davet edildi.

KAPTAN KUPAYI KALDIRDI

Burada Çelik ve Özdemir, Sancak, Aybaba ve kadro kaptanı Gökhan İnler’e 2020-2021 dönemi şampiyonluk kupasını verdi.

Merasimde ondan sonrasında bu yıl yapılan yeni transferler taraftarlara tanıtıldı.

Adana Demirspor Kulübü Lideri Murat Sancak, merasimde yaptığı konuşmada, iki şampiyon grubun bu akşam hazırlık maçının olduğunu söylemiş oldu.

ALLAH BİZE NASİP ETTİ

Sancak, hazırlık maçından dolayı Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi’ye, idare şurasına, teknik yönetici Sergen Yalçın’a ve futbolculara teşekkür etti.

Konuşmasında üç yılın muhakemesini yapmak istediğini lisana getiren Sancak, şunları kaydetti:

“İlk kongrede ‘Ben buraya 1. Lig’in lideri olmaya gelmedim, Harika Lig’in lideri olmaya geldim.’ dedim. Fakat maalesef Allah nasip etmedi. Birinci dönem Hatayspor’a 90+6’da yediğimiz golle yarı finalde elendik. daha sonraki dönem Fatih Karagümrük’e altıncı penaltılarda elendik. Allah nasip etmedi bu biçimde bize. Geçen dönem direkt çıkma umudu ve hevesiyle yola çıktık. Doğal bir daha yol kazalarına uğradık. Bir an ‘Acaba bir daha play-off mu?’ diye düşündük. Doğal Allah o play-off’ları tekrar yaşatmasın, yaşatmayacak da inşallah. Tahminen Harika Lig’de birinci dördün play-off’u oynanır da orada yaşayalım, ona bir şey demem.”

Teknik yönetici Samet Aybaba’nın bakılırsave gelmesinin akabinde grubun kenetlendiğini tabir eden Sancak, şu biçimde konuştu:

“Allah bize birebir vakitte Üstün Lig’e birinci sırada çıkmayı nasip etti. Doğal Harika Lig’e çıkmayı epeyce istiyorduk, epey heves ediyorduk lakin emin olun transferlere başladıktan daha sonra Birinci Lig Kulüpler Birliği Vakfının iletileşme kümesinden kulüp liderlerine ‘Başkanlarım, orada kalın. Sakın Muhteşem Lig’e çıkmaya kalkmayın, zira Harika Lig o denli göründüğü üzere değil arkadaşlar’ iletisini verdim. Muhteşem Lig değişik bir yer arkadaşlar, yani umulmadık zorluklar çektik, umulmadık görüşmeler yaptık lakin güzel bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz.”

BİR İKİ EKSİĞİMİZ VAR

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Sancak, “Daha bir iki eksiğimiz var. İnşallah önümüzdeki hafta onları da bitirip dört dörtlük hazır hale gelmek istiyoruz. Sizlerden tek bir ricam var, arkadaşlar bu ekibe sahip çıkın. Gelen konukları âlâ ağırlayalım, âlâ uğurlayalım, bütün Türkiye’ye örnek olalım.” sözlerini kullandı.

Kupa merasimine Adana Valisi Süleyman Elban ile davetliler de katıldı.