Adana Demirspor’dan hakem açıklaması

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig’in 34. haftasında önder Trabzonspor, deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya geldi.

Mücadeleyi 3-1 kazanan bordo-mavililer, şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti. Fakat müsabakada hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun kararları bir çok tartışma yarattı.

“Aklım oğlumdaydı”

Yaşar Kemal Uğurlu yaptığı açıklamada, “Edin Visca’nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Meczup itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim aslına bakarsan. VAR da müdahale etmedi. Birinci yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin niçini de aklımın oğlumda olması.” ifadelerini kullanmıştı.

Adana Demirspor’dan geçmiş olsun mesajı

Adana Demirspor cephesinden de geçmiş olsun bildirisi geldi. Adana takımından yapılan açıklamada, “Trabzonspor ile oynadığımız müsabakayı yöneten FIFA kokartlı hakemlerimizden Yaşar Kemal Uğurlu’nun, maç saatinde oğlunun ameliyat olmak için hastaneye kaldırıldığını hüzünle öğrenmiş bulunuyoruz.

Futbolun yalnızca sonuca odaklı bir oyun olmadığını ve genç hakemimizin ortasında bulunduğu ruhsal durumun kendisini olumsuz etkilediğini, bir babanın evladını her an düşünmesinin ve konsantrasyon sorunu yaşamasının çok olağan bir durum olduğu kanaatindeyiz.

Adana Demirspor olarak, Uğurlu ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, genç kardeşimizin bir an evvel sıhhatine kavuşmasını temenni ediyoruz.”
sözleri kullanıldı.