Ahmet Ağaoğlu: Şampiyonluk yarışı bugün bir daha başlıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Divan Heyeti’nde açıklamalarda bulundu.

İşte Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamalarından satır başları…

“Bugün bu ekip bir noktaya geldiyse onların katkısı azımsanmayacaktır. Biz topluluk olarak bir arada hareket etmediğimiz çaba etmediğimiz takdirde bu başarıyı yakalamak hayal değil epey büyük bir beklenti olur. Bugün birlik ortasında verilen bir uğraş omuz omuza verdiğimiz dayanışmanın eseri olarak bu noktaya geldik. Şahısların idare kabiliyeti üzerinden muvaffakiyet beklemek hayalperestlik olur. Camımızın dayanağı olmasaydı bu noktaya gelmemiz hayalperestliğin ötesinde olurdu. Herkese şükranlarımı sunuyorum ve Önümüzdeki süreçte de takviyelerini esirgemeyeceklerini biliyorum.”

“HER VAKİT GÜÇLÜ RAKİPLERE MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

“35 yıldır sporun ortasındayım. hiç bir şey bitmedi. Şampiyonluk yarışı bugün bir daha başlıyor. Lig bugün bir daha başlıyor. Önümüzde 19 maç var. Aramızdaki puan farkına güvenip ona nazaran hareket edersek yanılmış oluruz. Rakiplerimize hürmet duyarak çaba edeceğiz. Bizimle bir arada şampiyonluk yarışının ortasında 5-6 grup daha var. Onlara saygısızlık yaparsak geçmişte yaşananlar üzere başarıyı yakalayamayız. Bizim her vakit kuvvetli rakiplere muhtaçlığımız var, biz de onlardan bir tık daha kuvvetli olup başarıyı yakalamamız lazım.”

“RAKİPLERİN GAYRETİNE SAYGISIZLIK ETMEYELİM”

“Özkan Sümer’in bir kelamı vardı. Başarılı olabilirsiniz, şampiyon olabilirsiniz lakin örnek şayet olmazsanız hiç bir manası yok. Evvel örnek olmalısınız. Spor aleminde tek bir gerçek yok. Muvaffakiyete giden yol tek değildir. Herkes farklı açıdan bakar. Bunlara hürmet duyuyorum. Bizi farklı kılan özellikler bugün en az kusur ile uygulamaya çalıştığımız özelliklerdir. Rakiplerimizin yapmış olduğu yanlışları yapmamaya, doğruları ise örnek alıp daha güzellerini yapmaya çalışan bir idare var. Şampiyonluk doğal ki hepimizin gayesi. Lakin 7-8 ekip da bizle tıpkı çabayı veriyor. Onların uğraşına saygısızlık etmeyelim. Ligin sonu geldiğinde hakem son düdüğü çaldığında inşallah muvaffakiyete, şampiyonluğa ulaşan biz oluruz. O doğrultuda verilmiş olan çaba fakat muvaffakiyetin gerçekleşmesi için o doğrultuda hareket ettiğimizde Allah bize şampiyonluğu nasip etmişse o gün kutlarız. Ancak o gün bugün değil. Bugün çaba sportif savaş günü. Tüm gruplarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Türk sporunun ve futbolunun marka bedelini üste taşıyacak bir uğraş olur inşallah.”

“ALLAH İNŞALLAH BİZE ŞAMPİYONLUĞU NASİP EDER”

“Ahmet Metin Genç liderim şampiyonluk hazırlıklarına başlamış. Bunu eleştirmiyorum. O gün geldiğinde biz de 2 günde yapılmış bir hazırlıkla şampiyonluğu kutlamamız olsun. Hazırlıklara teşekkür ediyorum. Allah bizlere inşallah hakem son düdüğü çaldığında şampiyonluğu bize nasip eder.”