Ahmet Parıltı Çebi: Kumpasın içerisindeyiz, herkes uyanık olsun

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş’ın Lideri Ahmet Parıltı Çebi, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Sporting Lizbon müsabakası öncesi açıklamalarda bulundu.

“KAYBETTİĞİMİZ MAÇLAR MOTİVASYONUMUZU OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Şampiyonlar Ligi’nde çabucak hemen puanla tanışamadıklarını hatırlatan Ahmet Işık Çebi, “Şampiyonlar Ligi, düzeyi devasa yükseklikte bir tertip. kuvvetli grupları konuk ediyoruz ve onlara konuk oluyoruz. Oynadığımız üç maç istediğimiz üzere gitmedi. Önümüzde üç maç daha var. Kalan maçlardan güzel sonuçlar almayı dilek ediyoruz. Amaçlarımızda değişiklik yok. Kaybettiğimiz maçlar motivasyonumuzu olumsuz etkiledi.” dedi.

“SEZON BAŞINDAN BERİ SAKATLIKLAR YAKAMIZI BIRAKMADI”

Çebi, dönem başından beri biroldukça futbolcusunun sakatlık yaşadığını aktararak, “Sakatlıklar dönem başından beri yakamızı bırakmadı. Sakatlıklar, ligi olduğu üzere Şampiyonlar Ligi’ni de negatif tarafta etkiledi. bir daha şanssız bir devirdeyiz. Batshuayi, Pjanic, Vida ve Rosier üzere kaliteli, ekibe katkı verebilecek, taraftarlarımızın göz bebeği futbolculardan uzakta bir maç yapacağız.” sözlerini kullandı.

Ahmet Parıltı Çebi, teknik yönetici Sergen Yalçın ile içinde sorun yaşandığı algısının oluşturulmaya çalışıldığını savunarak bu biçimde bir durumun kelam konusu olmadığını söylemiş oldu.

“HOCAM BURADA İSTEDİĞİ KADAR MİSYON YAPACAK”

Sergen Yalçın ile ortalarında ağabey-kardeş münasebeti olduğunu vurgulayan Çebi, “Hocam burada istediği kadar misyon yapacak. Zira ben ona güveniyorum. Sıhhati, iştahı ve dileği yerindeyse ve burada kalmak istiyorsa hoca burada kalacak. Hocanın buradan gitmesini istediğim biçiminde bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Artık ne yapacaklarını şaşırdılar. Ben hocayla çalışacağım, bunu bana tekrar sormayın. Hocamı ve teknik takımımı seviyorum.

“KUMPASIN İÇİNDEYİZ, HERKES UYANIK OLSUN”

Bunlarla ilgili ulusal ekip içinde geniş bir açıklama yapacağım. Tek tek isimlerini vereceğim. Hangi televizyonlarda kimler, ne niyetle hocayla grubun ortasını, futbolcuyla benim aramı, bağlantılarımızı bozmaya çalışıyor. Bir kumpasın ortasındayız, herkes uyanık olsun. Şimdilik bu kadarını söylüyorum. Televizyon programlarında uygun niyetli olan, bizi kamuoyuyla buluşturan arkadaşlarımıza minnet hislerimi tabir ediyorum. Berbat olanları biliyorum ve takip ediyorum. Bunu kamuoyuna deklare ettiğım vakit taraftarlarımız gereken yansıyı epey şiddetli verir. Benim taraftarım her şeyin farkında.” diye konuştu.