Ajax’ta Marc Overmars’a af yok

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Hollanda’nın dev kulüplerinden Ajax‘ta futbol yöneticisi Marc Overmars ile yolların ayrılmasına karar verildi. sonucun Ajax Genel Yöneticisi Edwin van der Sar tarafınca kendisine iletildiği belirtildi. Ayrılığın öne sürülen nedeni olarak da Marc Overmars’ın birkaç bayana yönelik sonu aşan iletileri gösterildi.

“BU DAVRANIŞIN MAZERETİ OLAMAZ”

Ayrılık daha sonrası açıklamalarda bulunan Overmars, “Utanıyorum. Geçen hafta davranışlarımın ve bunun diğerlerine nasıl tesir ettiğine dair haberlerle karşı karşıya kaldım. Ne yazık ki bunlarla hududu aştığımın farkına varamamıştım lakin bu durum, bugünlerde benim için netleşti. Apansız büyük bir baskı hissettim. Özürlerimi sunuyorum. Bilhassa benim konumumdaki biri için bu davranışın mazereti olamaz. Bunu artık fark ediyorum lakin hayli geç. Ajax’tan ayrılmaktan öteki bir seçenek nazaranmiyorum. Bunda benim özel durumum büyük bir tesir yaratıyor. Bu yüzden herkesten beni ve ailemi rahat bırakmalarını talep ediyorum” dedi.

Marc Overmars, 2012’nin yaz aylarından beri vazifedeyken 1 Şubat 2013’ten bu yana da resmi olarak futbol yöneticisi olarak nazaranv yapmaktaydı. Overmars’ın elde ettiği muvaffakiyetler daha sonrası kısa bir süre evvel 30 Haziran 2026’ya kadar kendisiyle yeni mukavele imzalanmıştı.

“BU GÜNE KADARKİ EN GÜZEL FUTBOL YÖNETİCİSİ LAKİN HUDUDU AŞTI”

Ajax Kontrol Heyeti Lideri Leen Meijard ise karara ait, “Bu, rastgele bir biçimde bu olayın ortasında bulunan herkes için dramatik bir durum. Bu davranışla baş etmek zorunda kalan bayanlar için epey güç. Bu mevzuda çıkan haberler daha sonrası dikkatli bir biçimde çabucak harekete geçtik. Genel Yönetici Edwin van der Sar ve dışarıdan bir uzman sayesinde yapılacak en düzgün şeyin ne olduğu dikkatlice düşünüldü. Marc, muhtemelen Ajax’ın bugüne kadar sahip olduğu en güzel futbol yöneticisi. Gerçekten kontratını yükseltmemiz, uzatmamız boşuna değildi. Lakin ne yazık ki hakikaten sonları aştı. Bu yüzden yönetici olarak devam etmesi bir mümkünlük değildi ki kendi de bunu gördü. Acı verici bir durum. Olayın içerisinde yer alan herkese bunu atlatmak ismine huzur ve mahremiyet sağlanması dileğini tabir etmek istiyorum” dedi.

“DURUM HERKES İÇİN KORKUNÇ”

yıllardır Overmars ile kadro arkadaşlığı yapan ve artık de tıpkı kulübün bünyesinde yönetici olarak çalışan Ajax Genel Yöneticisi Edwin van der Sar ise, “Durumun herkes için fecî olduğunu düşünüyorum ve bu noktada Leen Meijaard’ın kelamlarına katılıyorum. nazaranvimde meslektaşlarıma yardım etmekle sorumluyum. Hakikaten inançlı bir çalışma ortamı, herkes için fazlaca değerli. Yakın gelecekte bunun için fazlaca daha dikkatli olacağız. Marc ve ben, 1990’ların başından beri evvel Ajax’ta daha sonra da Hollanda Ulusal Ekibi’nde birlikte oynadık. Neredeyse 10 yıldır da Ajax’ın idare takımında iş arkadaşıyız. Artık ise bu durum, ansızın sona eriyor. Burada epey hoş bir şeyler ismine çalışıyorduk. Bu haber, Ajax taraftarları için büyük bir darbe olacak” dedi.