Alessandra Mussolini Strazburg'da saldırdı: “Koltuk değneğiyle vurun. Adıma hakaret”

AIM

New member
27 Şub 2022
786
0
0
Forza Italia heyetinin Avrupa Odası başkan yardımcısı Instagram'daki bir hikayede “Burada Strazburg'dayım ve saldırıya uğradım” diyor Alessandra Mussolini. Eurochamber genel kurulu için Alsas şehrine vardığında, sokakta yürürken hala nefes nefese olay hakkında konuşurken cep telefonuyla kendini filme alarak saldırıyı kınadı.

“İtalyanca konuşan bir adam tarafından saldırıya uğradım” diyor ve adamın kendisine “bir dizi çılgınca hakaret” ettiğini belirtiyor. Milletvekili'nin kendisini soğuktan korumak için başını örttüğü göz önüne alındığında, onu nasıl tanıdığı belli değil, ancak saldırganın “Mussolini ismiyle ilgili her türlü kötü sözü söylemeye başladığı ve beni öldürmekle tehdit ettiği” iddia edildi.

Adamın daha sonra “bir tür koltuk değneği” kullandığı ve kadının omzuna ve sırtına birkaç kez vurduğu iddia edildi. Ciddi bir şey yok: “Kulağıma ve kafama -saldırıdan sonra şöyle açıklıyor- yaptığı darbelerden dolayı sadece birkaç yara aldım. Ama yaranın acısı daha çok, hala inanamıyorum.” Çevresindeki insanlar, akşam yemeğine gittiği işbirlikçiler “öfkeli olduğu için onu durduramadılar”.

Kendisine zaten hakaret denmesine rağmen, “ilk kez bu kadar güçlü bir olay yaşandı, bana fiziksel olarak saldırmayı asla başaramamışlardı.” Ancak Avrupa Parlamentosu üyesi suç duyurusunda bulunma niyetinde değil: “Peki kime karşı? Şimdi otele gidiyorum ve bu işi burada bitiriyorum. Ama moralim bozuldu, çok üzüldüm.”

Fi ve FdI'dan dayanışma

“Avrupa Parlamentosu'ndaki İtalya Kardeşler delegasyonu adına, meslektaşım Alessandra Mussolini'ye, bu akşam Strazburg'un merkezinde uğradığı vahşi saldırı nedeniyle dayanışma ve yakınlık ifade ediyorum. Bırakın siyasi güçler kınamalarında oybirliğiyle hareket etsin: şiddet yanlısı ve hoşgörüsüz insanlara yer yok” diye yazdı Avrupa Parlamentosu'ndaki Fratelli d'Italia delegasyonu başkanı. Carlo Fidanza.

Forza Italia senatörü ve Senato başkan yardımcısından da dayanışma, Licia Ronzulli: “Strazburg'da kabul edilemez ve vahşi bir saldırının kurbanı olan Sayın Alessandra Mussolini ile dayanışma ve dostluğu ifade etmek isterim. Çoğu zaman siyasi motivasyonlardan ilham alan bu şiddet sarmalı, herkesin sakinleşmesine yol açacak zehirli bir iklime işaret ediyor” .