Ali Koç: Ayaklanma vakti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Muhteşem Lig’in 9. haftasında Trabzonspor, konutunda Fenerbahçe’yi ağırladı.

Nefes kesen maçta bordo-mavili grup 3-1’lik galibiyet aldı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Maçın akabinde Fenerbahçe Lideri Ali Koç, açıklamalarda bulundu.

Koç açıklamalarında, “Kart konumuna baktığımda %50-%50 dedim lakin daha sonradan izleyince sonucum netleşti. Avrupa’nın her yerinde bu duruma kart verilmiyor.

Taraftarıma sesleniyorum, sakin olun. Asın kesin, düdük astırın diyorsunuz, ona da geleceğim lakin sakin olun. Bu grup burada 80 dakika 10 kişi oynadı, terinin son damlasına kadar savaştı. 80. dakikaya kadar maç ortadaydı. Ne olduysa orada oldu.

Bir penaltı, ki haklı bir penaltıydı, tahminen de tek gerçek sonucu oydu. Bu kadroyla gurur duyuyorum, çocukların hepsi hayli kızgın ve öfkeli. 30 milyon Fenerbahçelinin olduğu sebeple tıpkı sebepten dolayı kızgınlar.

Buraya arka niyetle bir operasyon çekmeye birini yollasaydınız buna misal bir performans olurdu.

Bu maç 11’e 11 bitseydi, bu maçtan galip ayrılmamamız kelam konusu değildi.

Şu gördüğünüz olay, hakem rezaleti, bir norm olarak kabul ediliyor.

“HERKES DEĞİŞİYOR ANCAK BU ARKADAŞLAR DEĞİŞMİYOR”

Bu sistemin ne kadar garabet olduğunu herkes söylüyor. TFF lideri değişiyor, MHK lideri değişiyor, kulüp lideri değişiyor, hoca değişiyor lakin bu arkadaşlar değişmiyor… Bu iş her geçen gün daha berbata gidiyor.

Bugün Min Jae’ye verilen karttan daha sonra oyunun bütün seyri değişti. Bir konumdan maç yorumlamak istemiyorum. İşin geneline bakıyorum ve beni en epeyce rahatsız eden şey hakemin Fenerbahçeli futbolculara olan yaklaşımı. Bir hakem, mimiklerinden tuttuğu tarafı ele verir mi?

“ALİ MAÇALAN”

Rizespor-Galatasaray maçı. Haddime değil, iki ekipten da özür diliyorum lakin bu örneği vermek zorundayım. Galatasaray bir gol yiyor, net faul. Galatasaray 3. golü atıyor, net faul, 2-3 tane faul. Maçı 8 dakika uzatmış, üstüne 4 dakika daha koyuyor.

Rizespor golü atsa Galatasaray topluluğu ayağa kalkacak. Bunlar, kaos ortamı yaratacak.

Ali Maçalan, üstüne basarak söylüyorum, Şansalan değil, Maçalan. Bizden geçen sezonki Konyaspor maçını da almıştı.

“ARTIK AYAKLANMA ZAMANI”

Topluluğuma sesleniyorum. Ne gücümüz var ise omuz omuza vereceğiz ve bu nizamı yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Artık harekete geçme, ayaklanma vakti. Bunu yanlış yere çekmeyin.

Bugün Sabiha Gökçen’e giderek birinci adımı atacaktır Fenerbahçe taraftarı. Bunu yapın, bu biçimde bir hazırlık olduğunu duyuyorum.

Tam bu biçimde ayaklandık, aldık başımızı gideceğiz, anlamsız bir hakem performansı daha sonrasında bir daha bu noktaya gelindi.

Biz şampiyon o-la-ca-ğız. Bunu yazın başınıza. Bu gruptan ümidinizi kesmeyin.

Büyük resmi görün ve kenetlenin. Gidebilenler bu gece Sabiha Gökçen’e gitsin. Bu gruba takviye olun.
” sözlerini kullandı.