Altay Bayındır ve Marcao’dan derbi kelamları

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Muhteşem Lig’in 32. haftasında Fenerbahçe meskeninde Galatasaray’ı ağırlayacak.

İki kadronun da mutlak galibiyet istediği müsabaka öncesi Altay Bayındır ve Marcao da açıklamalarda bulundu.

Sarı-lacivertlilerin deneyimli kalecisi Altay, Nesine TV’ye yaptığı açıklamada, “Zor bir müddetçti. Bir kalecinin yaşayabileceği en makûs sakatlığı yaşadım tahminen de. Ameliyat olunca kendime âlâ baktım. Çok çalıştım. Çabasını verince, beden da tepkisi veriyor ve sağlıklı bir biçimde döndüm.” diyerek sakatlık devrine vurgu yaptı.

“Sahada elimizden geleni yapacağız”

Pazar günü oynanacak derbiyle ilgiliyse 23 yaşındaki kaleci, “Gerekli hazırlıkları yaptık. Bundan daha sonrasında da hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Çok çalıştık. Tahlillerimizi yaptık. Keyif dolu bir maç olacak. Derbinin havası her vakit farklıdır. Bunun şuurundayız. Alanda elimizden geleni yapacağız.” açıklamasında bulundu.

“İdolüm yok”

“Açıkçası idolüm yok.” diyen Bayındır, “Küçükken Van der Sar’ı seviyordum. Olgun bir duruşu vardı alanda. Sevdiğim bir kaleciydi. Başarılı olduğunu da düşünüyorum. Olumlu olumsuz durumların değerlendirmesini yapabilmek için öteki kalecileri izliyorum ancak kendime odaklanmış durumdayım.” diye konuştu.

“Elimizden gelen eforu göstereceğiz”

Galatasaray’ın sevilen stoperi Marcao da derbi öncesinde açıklamalar yaptı.

Bu maçların artık bir klasik olduğunu vurgulayan Sambacı, “Bizim için fazlaca değerli bir maç. Oradaki son maçlarda güzel oynadık. Bu hafta da bunu devam ettirmek istiyoruz. Düzgün hazırlandık, bir daha yeterli bir sonuçla oradan çıkacağız” dedi. Galatasaray taraftarına da bildiri yollayan Marcao, “Biliyoruz yanımızda olamayacaklar bu maçta lakin bize kuvvetli güçlerini göndermelerini istiyoruz. O güçler yardımıyla kazanmaya çalışacağız. Güç bir maç. Hem mental birebir vakitte oyun olarak güç olacak lakin biz elimizden geleni yapacağız. Elimizden gelen eforu göstereceğiz.” dedi.

“Tamamen Galatasaray’a odaklanmış durumdayım”

İsminin uzun müddettir transfer haberleriyle anılmasını pahalandıran 25 yaşındaki futbolcu, “Tabii ki kontratımın sonuna yaklaştığımızda hem kulüp hem benim için en uygun sonucu vermeye çalışacağız. Fakat şu an bu hususta bu biçimde bir fikrim yok. Büsbütün Galatasaray’a odaklanmış durumdayım.” dedi.