Arda Güler’in performansı alkış aldı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’nin 16 yaşındaki futbolcusu Arda Güler, Hatayspor müsabakasındaki performansıyla alkış aldı.

daha sonradan girdiği Slavia Prag maçında da grubun en uygun isimlerinden biri olan genç oyuncu istatistikleriyle de göz kamaştırdı.

73 dakika alanda kalan Arda Güler, 40 pasın 36’sında isabet sağlarken, 2 şut pası, 6 çalım ve 9 sahipsiz top kazanma ile başarılı bir oyun sergiledi.

“ALLAH NASİP ETTİ”

Tribünlerin daima takviye verdiği genç futbolcu oyunu yönlendirmesiyle de Fenerbahçe’de uzun vakittir sorun olan oyun kuramama sorununu de çözdü.

Birinci 11 başlamasıyla ilgili konuşan Arda Güler “Çok memnunum. Taraftarlarımız ‘Arda, Arda’ dedi. Çok memnun oldum. 3 sene evvel Fenerbahçe’ye geldim. Allah nasip etti, tam 3 sene daha sonra birinci 11 çıktım. Grup olarak galibiyet için elimizden geleni yaptık ve kazandık.” dedi.

Arda Güler ayrıyeten “Çocukluktan beri Fenerbahçeliyim. Takımda kaliteli isimler var. Onlardan öğreniyorum, alanda da yapıyorum.” tabirlerini kullandı.

“İNANILMAZ HİSLER”

Fenerbahçe TV’de canlı yayın katılan Arda Güler “İnanılmaz hisler, Fenerbahçe’de 11 oynamak. Alex’ler, Özil’ler, Carlos’lar vs. Çok yeterli oyuncular oynadı burada. 11’de oynadığımız için memnunuz. Ben 11 oynayacağımı sabah öğrendim lakin aileme söylemedim. Sürpriz olsun istedim. İnanılmaz bir heyecan geliyor içine. Hayal kurmaya başlıyorsun. Görüntüler izledim. daha sonra saat geldi. Lakin, birinci 11 başlayacağımı öğrenince vakit güç geçti.” dedi.

PENALTI ANINDAKİ TEZAHÜRATLAR

Penaltı anında ‘Arda’ tezahüratlarıyla ilgili de konuşan Arda Güler “Taraftarların o an tezahürat yapması hayli heyecan verdi. Birinci penaltıcı Serdar ağabeydi, ikinci penaltıcı bendim. Orada planı uyguladık. Çok şükür Serdar ağabey penaltıyı attı.” açıklamasını yaptı.

“KÖTÜ OYNAMADIM FAKAT…”

Arda Güler ayrıyeten “Elimizden geleni vermek zorundaydık. Sahanın her yerinde her şeyimizi yapmaya çalıştık. Beni yordu. Berbat oynadım diyemem. Üstüne koymam gerek. Bu şiddetli süreçte bize kusursuz dayanak verdi taraftarlar. Kadro olarak da güçlü bir müddetçten geçiyoruz. Umarım başka gençler de talih bulurlar. İsmail Hoca’ya teşekkürler.” sözlerini kullandı.