Aşı yaptırmayan korona hastaları pişmanlıklarını anlattı

Meltem

Global Mod
Global Mod
6 Haz 2021
1,408
0
1
Türkiye’nin koronavirüs ile çabası aşı uygulamalarıyla sürüyor.

Ülkenin dört bir yanında aşılama devam ederken, Kırıkkale’de Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi nazarann koronavirüs hastaları, yaşadıkları kuvvetli süreci anlattı.

“AŞI YAPTIRMAZLARSA BAĞIRA BAĞIRA ÖLÜRLER”

41 yaşındaki İsmail Dönmez, hastaneye birinci geldiğinde durumunun berbat olduğunu ve nefes alamadığını belirterek 10 gündür tedavi gördüğünü söylemiş oldu. Kimi niçinlerle koronavirüs aşısını olamadığını anlatan Dönmez, şu biçimde devam etti:

“Ama her insanın olmasını tavsiye ederim. Vallahi aşı yaptırmazlarsa bağıra bağıra ölürler. Ben bunu kendim yaşadım ve görüyorum. Kendi bilinçsizliğimden ve birtakım niçinlerden dolayı aşı yaptıramadım. Benim bedenim bu kadar yönetim etti fakat aşı yaptırmazlarsa tahminen onlar yönetim edemeyecek. Devletin Cumhurbaşkanı ve bakanı aşı yaptırıyorsa, vatandaş olarak biz de yaptırmak zorundayız. Yoksa bu hastalığı çekeriz. Haberlerde de görüyoruz, göz nazaran göre gideceğiz. Yapacak diğer bir şey yok. Diğer bir alternatif var ise onu yaptıralım.”

“10 GÜNDÜR YATIYORUM VE ACISINI ÇEKTİM”

Dönmez, aşı konusunda yalnızca devletin çabalı olmasının yetmediğine, vatandaşların da toplumun sıhhati için hassas olması gerektiğine dikkati çekti.

Kendisinin akabinde 3 çocuğu ve eşine de hastalığın bulaştığını lisana getiren Dönmez, “Göz göre nazaran aşı olmak istemeyenler de var. Ben 10 gündür yatıyorum ve bunun acısını çektim. Vatandaşların da aşısını yaptırmasını istiyorum.” dedi.

81 YAŞINDAKİ ANNESİYLE BİRLİKTE TEDAVİ GÖRÜYOR

Hastanede 81 yaşındaki annesiyle tıpkı odada tedavi nazarann 56 yaşındaki Fevzi Albayrak da öksürük şikayetiyle 2 gün evvel test yaptırdığı belirtti.

Hem annesinin tıpkı vakitte kendisinin test sonuçlarının olumlu çıktığını lisana getiren Albayrak, aşı da yaptırmadıklarını anlattı.

“İYİLEŞTİĞİMDE BİRİNCİ İŞİM AŞI YAPTIRMAK”

Albayrak, “Aşı konusu bende tabu değil lakin birtakım çekincelerim vardı. İnşallah âlâ olursak birinci işim aşı yaptırmak olacak. her insanın muhakkak aşı olmasını tavsiye ediyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum. Çekmeyen bilmez. Biz de haberlerde izliyorduk ve bir kulağımızdan girip başkasından çıkıyordu. Hani ‘yaşamayan bilmez’ derler ya. Bir an evvel çocuklarımın da aşılarını yaptıracağım. Annem de 81 yaşında. Durumu stabil lakin inşallah daha güzel olacak.” kelamlarına yer verdi.