Aysel öğretmen, ‘Korkuyorum’ dedikten 7 ay daha sonra eşi tarafınca öldürüldü

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,643
0
36
Aysel öğretmen, ‘Korkuyorum’ dedikten 7 ay daha sonra eşi tarafınca öldürüldü
Yozgat’ta, uzman çavuş Hacı Y., öğretmen eşi Aysel Y.’yi tabancayla öldürdükten daha sonra tıpkı silahla intihar etti. Hacı Y.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Bingöl’de misyon yapan Yozgatlı uzman çavuş Hacı Y., Temmuz’da düğün yapmaya hazırlandığı öğretmen eşi Aysel Y. ile evvelki gece görüştü. Hacı Y. ile Aysel Y., kent merkezindeki alışveriş merkezi önünde araba ortasında bilinmeyen niçinle tartışmaya başladı. Hacı Y., tartışma sırasında tabancasını çıkarıp, Aysel Y.’ye ateş etti.

Hacı Y., ondan sonrasında tıpkı silahı başına dayayarak intihar etti. Silah sesini duyanların haber vermesiyle gelen sıhhat grubunun yaptığı denetimde Aysel Y.’nin hayatını yitirdiği belirlendi.

Aysel Y.’nin cansız vücudu, olay yerinde polisin yaptığı incelemenin akabinde otopsi için Yozgat İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Ağır yaralanan Hacı Y. ise Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Hacı Y.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı.

7 EVVEL ‘KORKUYORUM’ PAYLAŞIMI

Öte yandan Aysel Y.’nin, 3 Ocak’ta toplumsal medya hesabından, öldürülen bayanların isimlerinin yer aldığı dijital anıtı paylaştığı ortaya çıktı.

Aysel Y.’nin, ‘şiddetten ölen bayanlar için dijital anıt’ ile paylaştığı bildirisinde “Bir gün burada isminin yazmasından korkan bir genç kız vardı ve ben de bir gün burada adımın yazmasından korkuyorum” yazdığı öğrenildi.

Çiftin 24 Temmuz’da düğün yapacakları ve davetiyelerini dağıttıkları öğrenildi.