Başkan Karaveli: Her maçtan evvelki planda Emirhan var

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Harika Lig’in 30. haftasında Beşiktaş, konutunda Hatayspor ile karşı karşıya geldi.

İki grubun da tesirli oynadığı çaba, 1-1’lik birliktelikle bitmiş oldu.

Maçın akabinde Beşiktaş Teknik Yöneticisi açıklamalarda bulundu.

“EMİRHAN’I BEN DE ALANDA GÖRMEK İSTİYORUM”

Lider Karaveli kendisine yöneltilen Emirhan’la ilgili soruya, “Emirhan’ı ben de alanda görmek istiyorum. Yalnızca Emirhan’ı değil, hepsini. Hafta içi idmanlar, maçlara nazaran yapılan planlar, maçların akışı, yapılması gereken değişiklikler, kim girerse daha faal olur üzere durumlardan Emirhan’a fazla talih gelmedi..

Lakin her maçın öncesinde Emirhan’ı kullanabilmek var lakin bir türlü fırsat veremedik. Bu onunla ilgili planlarımızı değiştirmez.”
biçiminde karşılık verdi.

“BATSHUAYI DIŞINDA OYUNCULARIMIZ DA GOLLER KAÇIRIYOR”

Batshuayi’nin gol kaçırması ile ilgili soruyu Karaveli, “Bununla ilgili söyleyebileceğim bir şey yok. Gollerimizi kaçıran yalnızca Batshuayi değil. Biraz oldukça yük onun üzerine hakikat gidiyor. Batshuayi haricinde öteki oyuncularımız da goller kaçırıyor. Batshuayi hayli istiyor, hayli zorluyor. Vuruş konusunda yaşadıkları, gol sayısını arttırmasını engelliyor. Bugün bir gol attı lakin öbür konumlardan da gol çıkarsa hem kendisi için tıpkı vakitte ekip için uygun sonuçlar elde edeceğiz.” diye cevapladı.

“BUNA MİSAL ÇOK MAÇ OYNADIK”

Karaveli açıklamalarının devamında, “Biz buna emsal maçları fazlaca oynadık. Kendi olduğum 15 maçta buna emsal şeyler yaşadık. birliktee kaldığımız maçların hepsinde oyunun üstünlüğü bizde olsa da kazanamadığımız maçlar oldu. birliktee biten maçlarda çabucak hepsinde oyununun denetimi bizdeydi. Fakat sonuçlandırma problemlerinden dolayı, kimi vakit de kişisel kusurlardan dolayı yediğimiz gollerden kazanamadığımız maçlardı. Bugün de buna emsal senaryo oldu.

Galatasaray maçından daha sonra da söylemiştim, isabetli tek şutla bitirdik. Bugün de bu şutlar var fakat kalecinin olduğu yere gitti. Dikkat eksikliği, kimi vakit tahminen gerçek vuruşu tercih etmemek, alanda konumlanamamakla açıklanabilir. Bugünkü oyun seyredenleri şad etmiştir. Yalnızca kazanılmadı, bu da Beşiktaş’ta düzgün bir şey değil. 7 maçta birliktee kaldık. Hepsinde kazanmaya yakındık, kazanmamız gereken maçlardı.”
tabirlerini kullandı.