Batman’da çevreyi olumsuz etkileyen metruk binalar yıkılacak

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,654
0
36
Batman’da çevreyi olumsuz etkileyen metruk binalar yıkılacak
Sason Kaymakamlığı’nda, manzara itibariyle çevreyi kirleten, kısmen yıkılmış ve metruk binaların tespiti ve yıkımı ile ilgili toplantı düzenlendi.

Sason Kaymakamı Murat Mete’nin başkanlık ettiği kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen görüşmede, uyuşturucuyla çaba başta olmak üzere, kamu tertibi ve iyiliğini korumak, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, etraf kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan imaj kirliliğini ortadan kaldırmak hedefiyle metruk binalar ve enkazların kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlatıldığı kaydedildi.

SÜLEYMAN SOYLU ‘DOZERLE YIKIN’ DEMİŞTİ

Toplantının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün tartışılan kelamlarından daha sonra gelmesi dikkat çekti.

Soylu uyuşturucuyla çaba kapsamında metruk binaların yıkıldığını belirterek “110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden çoksını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki “Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Lakin mahkeme sonucu var yıkamıyoruz.” Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme sonucu bizim gerimizden gelsin. Zira o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara ‘Bu binayı ne yapacaksın.’ Muhtar ‘mahkeme sonucu var yıkamayız’ diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!” diyerek muhtarlara mahkeme sonucunın nasıl aşılacağını öğütlediğini anlatmıştı.