Berlin, Bremen, Bielefeld, Hamm, Frankfurt’ta İzmir tanıtım ofisleri açıldı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,640
0
36
Berlin, Bremen, Bielefeld, Hamm, Frankfurt’ta İzmir tanıtım ofisleri açıldı
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer Almanya’nın Başşehri Berlin, Bremen, Bielefeld, Frankfurt ve Hamm kentlerinde oluşturulan Almanya İzmir Tanıtım Ofisleri’nin açılışını yaptı. Çevrimiçi açılışa Soyer ile Dünya Kenti İzmir Derneği İdare Konseyi Lideri Dr. Ahmet Güler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Vakfı Genel Müdürü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı İtimat Eken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Onur Eryüce, Turizm ve Dış Bağlantılar Daire Lideri Gökçe Diğere, İZFAŞ İdare Konseyi Üyesi Tuncay Ceylan ve tanıtım ofislerinde vazife yapacak temsilciler yer aldı.

Büyük bir gurur yaşadıklarını belirten Soyer, “Büyük bir hayaldi, pandemi niçiniyle sekteye uğramış olsa da nihayet Almanya ile başlıyor olmanın keyfini memnunluğunu yaşıyoruz. Artık İzmir, dünyanın merkezinde. İzmir’i bir dünya kenti yapma yolunda Almanya’yı değerli bir ortağımız olarak görüyoruz. Yalnızca tarihi bağlarımız niçiniyle değil eğitim sistemiyle, iktisadıyla, teknolojisiyle ve çağdaş kurumlarıyla Almanya günümüzde Avrupa Birliği’ni şekillendiren kuvvetli bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Kuşkusuz Almanya’nın bu noktaya gelmesinde sizlerin yani yurttaşlarımızın hissesi fazlaca büyük” dedi.

İzmir’i Akdeniz çanağında örnek alınan ve ilham veren bir kente dönüştürmek için görüş alışverişinde bulunmanın ehemmiyetine vurgu yapan Soyer, “Hepinizin bildiği üzere kentler, kendi milletlerarası markasını güçlendirmek ismine yeni kurumlar oluşturuyor ve uygulamalar geliştiriyor. İzmir Ofisleri de, yenilikçi bir sistem olarak işte bu muhtaçlığa karşılık veriyor. En büyük ortak başarımız, kardeş kent bağlarının de ötesine geçerek, İzmirli ve Alman sanayi ve iş dünyası, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, turizm şirketleri ve üniversiteler üzere kıymetli kent aktörlerinin temsilcilerini bu çatı altında nizamlı olarak bir ortaya getirmek olacak” tabirlerini kullandı.

OFİSLER ARTIYOR

Ofislerin dünya genelinde artacağını belirten Tunç Soyer, “İzmir Ofislerimiz ile İzmir’i turizmde dünyanın önde gelen destinasyonlarından biri haline getirmek için hazırladığımız İzmir Turizm Tanıtım Stratejisi ve Hareket Planı hayat buluyor. Avrupa ve dünya kentlerindeki İzmir Ofisleri, Almanya’dan daha sonra Moskova, Brüksel ve dünyanın üç farklı noktasında daha kapılarını açacak. Ofislerimiz, geçen hafta lansmanını gerçekleştirdiğimiz Visitİzmir taşınabilir aplikasyonunun yani İzmir’in dijital dünyadaki turizm altyapısının en değerli tamamlayıcı ögesi olacak. Bu projede özel olarak yanımızda duran ve Visitİzmir’in ortağı olan Sun Express’e özel olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu. Soyer, ofisleri açmak kadar devam ettirmenin de epey değerli olduğunun altını çizdi.

GÜLER: İZMİR TÜRKİYE’NİN AK YÜZÜ

Dünya Kenti İzmir Derneği İdare Heyeti Lideri Dr. Ahmet Güler, “İzmir Türkiye’nin ak yüzü, farklı yüzü. Avrupalılar tam bilmiyor. Lakin İzmir, Türkiye’nin gösterilebilecek yüzü olan kent. Avrupa’da epey İzmir aşığı var. İzmir bir Avrupa kenti, 40 sene Avrupa’da yaşadım, Avrupa’dan fazlaca daha üstün şeyleri var. birinci etapta 5 kenti organize ettik, 1 sene ortasında Almanya’da 20’ye yakın şubeye erişeceğiz. Ekonomik, kültürel, toplumsal bağlantılar ve sportif açıdan ehemmiyeti olacak. Biz bunu sistematik bir hale sokabilirsek İzmir için hayli faydalı olur” dedi. Açılan ofislerin temsilcileri de, hayata geçecek çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak dayanaklarından dolayı Lider Tunç Soyer’e teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde kurdele kesilerek Almanya İzmir Tanıtım Ofisleri’nin sembolik açılışı yapıldı.