Beşiktaş, Michy Batshuayi transferinde sona yaklaştı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Luuk de Jong ve Diego Costa görüşmelerinden olumlu sonuç alamayan Beşiktaş, rotayı Michy Batshuayi’ye çevirdi. Son 4-5 gündür Chelsea ile görüşmeler sıklaştı ve kıymetli adımlar atıldı.

Geçen dönemi Crystal Palace’da kiralık geçiren, Chelsea’nin Lukaku’yu transferi daha sonrası İngiliz takımında forma giyme bahtı azalan oyuncuya olan ilgi, siyah-beyazlı taraftarı da heyecanlandırdı. Batshuayi de bu ilgi karşısında ziyadesiyle heyecanlandı.

Beşiktaş, 1.85 uzunluğundaki golcü için 4-5 milyon euro içinde olan teklifini Chelsea’ye iletti. İngiliz kulübü, Beşiktaş’ın teklifine sıcak baktığını siyah-beyazlılara iletti. Batshuayi de Şampiyonlar Ligi’nde oynayan Beşiktaş’ta forma giymeye sıcak baktığını iki kulübe bildirdi.

“SİZ İSTEDİNİZ BEN GELİYORUM”

Alex Teixeira’yı toplumsal medyadan ileti yağmuruna tutan ve Brezilyalı oyuncunun İstanbul’a gelmedilk evvel Türkçe “Siz istediniz ben geliyorum” kelamlarıyla mest olan taraftar, Batshuayi için de ileti bombardımanını devreye soktu. 27 yaşındaki oyuncunun toplumsal medyadaki paylaşımına kısa müddette 1 milyon 200 binden çok “Come to Beşiktaş” (Beşiktaş’a gel) iletisi atıldı.

CHELSEA İLE GÖRÜŞMELER OLUMLU

Chelsea’de oynama bahtı kalmayan Michy Batshuayi, Beşiktaş’ın ağır ilgisinin akabinde siyah-beyazlı grupta oynamaya karar verdi. Belçikalı golcünün ‘Evet’ demesinin akabinde, Beşiktaş idaresi temaslarını sıklaştırdı. Chelsea ile Beşiktaş’ın önümüzdeki günlerde yapacağı son görüşmelerin akabinde el sıkışması bekleniyor.

Beşiktaş taraftarının yanı sıra, Kevin N’Koudou da Batshuayi transferinde devreye girdi. Alex Teixeira’nın transferinde Josef de Souza büyük rol oynarken, N’Koudou da Marsilya’dan eski ekip arkadaşına Beşiktaş hakkında bilgi verdi. Fransız futbolcunun, sık sık Batshuayi ile görüştüğü ortaya çıktı. Batshuayi, olumlu refansın akabinde Beşiktaş’ın 4 yıllık mukavele teklifine olumlu yaklaştı.

SERGEN YALÇIN OLUMLU RAPOR VERDİ

Öte yandan önceliği Diego Costa’ya veren teknik yönetici Sergen Yalçın’ın da Michy Batshuayi’ye ‘olur’ verdiği öğrenildi. Belçikalı santrforun piyasa kıymeti 10 milyon euro civarında.

Profesyonel kulüp mesleğinde Standard Liege, Marsilya, Valencia, B. Dormund, Crystal Palace üzere ekiplerde olmak üzere 348 resmi müsabakaya çıkan Batshuayi 128 gol, 34 asistlik performans sergiledi. Ulusal kadroda da 35 maçta 22 gol kaydetti.