Birgit Hamer: “Vittorio Emanuele'nin vefatı beni rahatlattı, kardeşimin ölümünden dolayı ondan hiçbir pişmanlık sözü gelmedi”

AIM

New member
27 Şub 2022
789
0
0
“Kurtuluş ve rahatlama”. Bu sabah ölüm haberini duyunca Vittorio Emanuele Savoy'un, Birgit Hamer tam olarak bunu hissetti: kurtuluş ve rahatlama. Kız kardeşi Adnkronos ile röportaj Dirk Hamer – 17 Ağustos 1978'de Korsika'nın Cavallo adasında bir kurşunla ölümcül şekilde yaralanan Alman çocuk – Savoylu II. Umberto'nun varisinin dahil olduğu, başlangıçta gönüllü cinayetle suçlanan ve daha sonra Paris savcılığı tarafından beraat ettirilen çetrefilli hukuki davaya geri dönüyor Ceza Dairesi, yasadışı ateşli silah bulundurmak suçundan kendisine 6 ay denetimli serbestlik cezası verdi. Birgit Hamer'in “saçmalık”, “saçmalık” diye damgaladığı bir cümle.

“Bir kabusun sonu”

Dirk Hamer'in kız kardeşi için Vittorio Emanuele'nin vefatı “bir kabusun sonunu” temsil ediyor: “Son yıllarda kardeşim için o kadar çok ağladım ki, bu hikaye yüzünden o kadar felaket bir iç dünyam oldu ki, ' Bağışlama maratonu. Bugün artık bu kişiye karşı hiçbir şey hissetmiyorum. Bugün kendimi özgür hissediyorum.”

“Üzgün olduğumu söylersem ikiyüzlülük olur”

“Üzgün olduğumu söylemek ikiyüzlülük olur” diyor Birgit. Aynı şey, halihazırda daha iyi nefes alan kız kardeşim için de geçerli. Şimdi Vittorio Emanuele kendini Yüksek Yargıç'ın huzurunda buluyor. Ve orada yalan söyleyemezsin.” Dirk'in ölümü, gerçeği aramak için mücadele eden Birgit ve ailesinin hayatına sonsuza kadar damgasını vurdu: “Bu benim için büyük bir acizlik hikayesiydi. Bir Yunan trajedisi. Gerçekten de – diye devam ediyor Birgit Hamer – bir zamanlar 'Shakespeare trajedisi' ifadesini kullanan bir gazeteci. '. Böyle bir acıdan asla kurtulamazsınız. Affetmek başka, adalet aramak başka. Bu hikayenin etrafında yalan balonu yaratmak istediler, ben bunu kabul etmiyorum.”