Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’dan partisine aday uyarısı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,640
0
36
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’dan partisine aday uyarısı
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, partisinin Yüksek Disiplin Şurası tarafınca kendisine verilen ‘uyarı’ cezasını kabul ettiğini, kendisinin de partisine birtakım ihtarları olduğunu belirterek, “Sakın ha yanlış bir adayla çıkmayın. O denli Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül üzere. Milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adamlarla seçime girmeyin” dedi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, katıldığı programda, sunucu Armağan Çağlayan’ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sıhhat sorunu niçiniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bayanla içinde geçen konuşmayı anlatmıştı. Tanju Özcan’ın anlattığı anı biroldukca kesim tarafınca reaksiyon çekmişti. Bunun akabinde Cumhuriyet Halk Parti MYK toplantısında Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezası talebiyle Yüksek Disiplin Heyeti’ne sevk edilmesine karar verildi. Bugün toplanan CHP Yüksek Disiplin Şurası, Özcan hakkında ‘uyarı’ cezası verdi. Özcan, cezanın akabinde, Bolu Belediye Meclisi oturumunda açıklamalarda bulundu.

‘UYARI KARARINI KABUL ETTİM’

Uyarıyı kabul ettiğini belirten Özcan, “Cumhuriyet Halk Partisi Disiplin Konseyi hakkımızda sonucu vermiş. Yandaş basın bir gafı şişirdi şişirdi bir algı oluşturmaya çalıştı. Bunun kararında bana ihtar cezası verilmiş. Bizim tüzüğümüzde bana ihtar cezası verilmesinin koşulları, toplumsal medyada bir partiline hakaret edeceksin, parti defterlerini tutmayacaksın ya da parti malına ziyan vereceksin. Hangisine sokmuşlar bilemiyorum. Lakin sonuçta Yüksek Disiplin Heyeti’nin ihtar sonucunı aldım, kabul ettim ve cebime koydum” dedi.

PARTİSİNİ UYARDI

Özcan kendisinin de partisine birtakım ihtarlarda bulunmak istediğini tabir ederek, şu biçimde konuştu:

“Ama ben de bu vesile ile kendi partimi uyarmak istiyorum. O da benim hakkım. Sayın Akşener, ‘Aday değilim’ demek suretiyle adayı belirleme noktasında Millet İttifakı’nın büyük ortaklarından Cumhuriyet Halk Partisi’ne yol açmış oldu. Artık ülkeyi bu hale getiren, insanların yatağa aç girmesini sağlayan, birkaç kişiyi varlıklı eden bu hükümeti artık sandıkta yenemezsek, burada hiç birimizin sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Bu birinci ihtarım. İkinci ihtarım beni uyaranlara. Sakın ha yanlış bir adayla çıkmayın. O denli Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül üzere. Milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adamlarla seçime girmeyin. Ha girerseniz de ‘Bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim’ demeyin.”

DUVARA AMPUL FIRLATTI

Lider Özcan, ayrıyeten meclis toplantısında yanında getirdiği ampul ve tasarruflu ampulü çıkarıp göstererek, “Elimde 2 tane ampul var. Ampulün biri 200 watt yakıyor, verdiği güç kendine yetmiyor. Başka ampul 30 watt, bunun 7’de biri kadar yakıyor fakat verdiği güç daha fazla. Bu ampul artık bize, vatandaşa, garibana yük olmaya başladı. O yüzden ben diyorum ki. Artık bu ampulden vazgeçelim” diyerek ampulü duvara fırlatıp kırdıktan daha sonra, “Kıralım bu ampulü yolumuza daha tasarruflu olanla devam edelim” dedi. Lider Özcan’ın duvara ampul fırlatması ve ampulün patlaması üzerine kimi meclis üyeleri ve salondaki konuklar çıkan sesten korktu. Özcan, çabucak sonrasında oturuma orta verdi.