Boupendza: Fenerbahçeli taraftarların ilgisine alıştım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig’de gol hükümdarı olan Aaron Boupendza, Türkiye’deki birinci dönemini kıymetlendirdi ve yeni dönem için büyük heyecan duyduğunu belirtti. Gabonlu golcü ayrıyeten, Instagram üzerinden Fenerbahçe taraftarlarından fazlacaça bildiri aldığını tabir etti.

Boupendza açıklamalarında, “Geçtiğimiz dönem en hoş maçım, Antalyaspor’a karşı 4 gol attığım maçtı. Kentte beni durdurup daima fotoğraf çekilmek isteyenler olmuştu. bu biçimde taraftarların Türkiye’de sahiden farklı olduğunu anladım. Bu beni rahatsız etmedi, tersine insanların bana güvendiğini bilmek hoşuma gidiyor. Formamı onlar için biraz daha fazla ıslatmak istiyorum.

“FENERBAHÇELİ TARAFTARLARIN İLGİSİ VAR”

Maçlara seyirci alınmadığı devirde bile çıkışta taraftarlar bizi tebrik etmek için orada oluyordu. Türkiye’de olağan atmosferde oynamak için sabırsızım. Umarım bir an evvel tüm taraftarlar geri döner. Lakin Instagram’da fazlaca vakit geçiyorum, Fenerbahçe taraftarlarının transfer ilgisi var, buna alıştım.

Hatay’da memnunum. Türkiye’de mutfağı en hoş kentlerden biri, hava hoş, insanları cana yakın, tam bir aile kenti. Suriye uzak değil fakat inançta hissediyorsun. Hristiyan ve Müslümanlar birlikte rahat yaşıyor. Konutumda hissediyorum.

“HATAYSPOR’UN PROJESİ BENİ CEZBETTİ”

Ben meydan okumayı seven bir oyuncuyum, Hatayspor’un da projesi beni cezbetti. Traore, Diouf, Munir üzere birfazlaca güzel oyuncuyu transfer etmek istiyorlardı. Lemina, Poko, Appindangoye’ye de Türkiye ile ilgili sorular sordum. Onlar da kabul etmemi, zira Üstün Lig’in hayli yeterli bir lig olduğunu, kendimi gösterebileceğimi söylemiş olduler.

Muhteşem Lig sahiden sıkıntı, son maça kadar bir gayret var. Sivasspor’un 4 puan ardında kaldık ve Avrupa’yı kaçırdık, fazlaca ağır bir lig. Fizikî, atletik dayanıklılık değerli. Adaptasyon açısından bakarsak zorlanmadım. Soyunma odasında Fransızca konuşan epeyce oyuncu var. Yeterli bir dönem bitti, 6. olduk ve ulusal ekibe da döndüm.

“AUBA’YA TOPU BEN VERİYORDUM”

Aubameyang’ı alanda birinci gördüğümde top toplayıcıydım. 2019’da onunla bir arada oynamaya başladığımda, “7 yıl evvel sana topları elimle veriyordum, gol atıyordun ve benim önümde seviniyordun, artık soyunma odasını paylaşıyoruz” dedim. Güldük, eğlendik, ülkemi temsil ettiğim için gururluyum.” tabirlerini kullandı.