Burak Elmas: Hocamızın ulusal gruba gitmesine müsaade vermeyiz

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Üstün Lig’in 4’üncü haftasında bu akşam deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak Galatasaray’da cezalı bulunmasına karşın ekibi yalnız bırakmamak için Trabzon’a gelen sarı-kırmızılı kulübün lideri Burak Elmas, Trabzon Havalimanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“HOCAMIZIN ULUSAL EKİBE GİTMESİNE MÜSAADE VERMEYİZ”

Elmas, bir basın mensubunun ‘Fatih Terim’e ulusal ekipten teklif gelirse fikriniz ne olur?’ biçimindeki soruya ise şu cevabı verdi:

“Bizim fikrimiz hayli net. Hocamızla birlikte uzun vadeli bir planlama yaptık. Galatasaray’ın geleceğine tesir edecek bir grup kuruyoruz. ötürüsıyla bu biçimde bir şeye asla taraf olmayız ve müsaade vermeyiz. Hocamızın da bu biçimde bir teklifi kabul edeceğini zannetmiyorum.”

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Duygun Yarsuvat’ı son seyahatine uğurladıktan daha sonra Trabzon’a geldiğini kaydeden Elmas, “Bugün topluluğumuz için acı bir gün. Çok değerli liderimiz, ağabeyimiz, hocamız Duygun Yarsuvat’ı ebediyete uğurladık. Allah’tan kendisine rahmet, ailesine sabır diliyorum. Hocamızın takviyesiyle birlikte yeni bir ekip kuruldu. Grubumuza dayanak olmak için cenazeden çıkıp Trabzon’a geldik. Bununla ilgili gerekli cürüm duyurularını yaptık, artık mevzu hukuka yansıdı. Hukukun adaletine güvenerek takip etmeye devam edeceğiz. Cezalı olsak da bu ekibimizin yanında olmayı engellemeyecek. Bundan daha sonra da ceza müddetince deplasmanda da ekibin yanında olmaya devam edeceğim. Umarım Türk futbolu herkese eşit aralıkta adil, dürüst idare kaidelerine kısa müddette kavuşur. Bunun için de Galatasaray olarak çabamızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BU AKŞAM UMARIM TÜRK FUTBOLUNA YAKIŞAN BİR UĞRAŞ OLUR”

Elmas, Trabzonspor ile bu akşam oynayacakları maça ait de şunları dedi:

“Güzel bir maç olsun. Olağan ki herkes kazanmak ister. Bana sorsanız kazandığımız bir maç olsun isterim. Oyuncularımız hayli süratli bir tempo ile başladı. Maalesef Türk futbolunun son periyottaki Avrupa’da başarısız neticelerindan dolayı ikinci olan üç eleme oynuyor. Seneye Şampiyonlar Ligi’nde de büyük ihtimalle şampiyon olan kulüp iki ön eleme oynayacak. Süratli bir giriş yaptık lakin bu sırada transferlerimizi de yaptık. Diğer bir stratejiyle bu transferleri yaptık. Oyuncularımız çabucak hemen bir ortada oynayamadılar lakin aldığımız oyuncuların kalitesinden mutluyuz. Alanda gördüğümüzden de mutluyuz. Bugün oyuncularımız bir kadro olarak hareket edip alanda uğraş etmeleri, umarım kararı galibiyetle biter. Hepimiz bunu istek ediyoruz, bundan da eminiz. Trabzon, Galatasaray ile uygun bağlantıları olan bir kulüptür. Bunu vakit zaman farklı biçimlerde bozmaya çalışanlar oldu. Çok genç yaşlarda yöneticilik yaptığımdan beri buraya deplasmanlara gelirim. Trabzon izleyicisiyle birlikte oturup maç seyretmişliğimiz de var. ötürüsıyla bu dostluğumuz da bizim devrimizde tekrar eskisi üzere hoş bir dostluğa çevirmek, bu dostlukla birlikte yürümek istiyoruz. esasen sayın Ağaoğlu ve idaresiyle de hayli yakın, hoş ilgilerimiz var. Umarım iki gruba ve Türk futboluna yakışan bir uğraş olur. Sayın Ağaoğlu’nun kızı trafik kazası geçirmiş. Kendisini aradım. Ona da Trabzon topluluğuna geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

“DIŞARIDAN YORUMLARA NAZARAN AİLE İÇİNDE KARAR VERMİYORUZ”

Elmas, bir basın mensubunun Kerem Aktürk’ün durumuna ait sorusuna ise, “Biz bir aileyiz, ekibimiz da bir aile. Ailemizin büyük bir kesimi. Dışarıdan gelen yorumlarla da aile içerisinde karar vermiyoruz. Biz içeride ne olduğunu biliyoruz. Oyuncularımızı da fazlaca yeterli tanıyoruz, karakterlerini epey güzel biliyoruz. Galatasaray’a layık oldukları için aslına bakarsanız bu takımdalar. Dışarıdan yorumlara bakılırsa aile içi konularda karar almayacak kadar ailemizi seviyoruz” karşılığını verdi.

“BİR KISSA YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kadroların yaptığı transferler ve ligin durumuna ait değerlendirmesinin sorulması üzerine ise Elmas, “Her grup güçlenmek için bir kadro ataklar yapıyor. Bunların kararınu lig sonunda nazaranceğiz. Biz bir yıllık değil uzun vadeli planın kesimi olarak atılımlar yapıyoruz. Öteki gruplara da hürmet duyuyoruz. Sonuçta alanda hoş bir çaba ile bu yapılan yatırımların sonuçlarını goreceğiz. Burada biz yaptığımız her yatırımda Galatasaray’ın uzun vadeli finansal sıhhati ve sürdürülebilirliğini düşünüyoruz. Bir öykü yaratmaya çabalıyoruz. Başka kadroların stratejilerine hürmet duyuyorum. sonuçlarını alanda goreceğiz” tabirlerini kullandı.