Burak Elmas: Ortamızdan ayrılan oyunculara nazaran transfer şekillenecek

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Muhteşem Lig’in birinci haftasında Galatasaray, yarın deplasmanda Giresunspor’a konuk olacak.

Müsabaka öncesi Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Yücel; Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas ve idare şurası üyeleri onuruna Giresun’da yemek verdi. Geceye Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet de takıldı.

“ÇOK HOŞ BİR TESADÜF OLDU”

Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, yaptığı açıklamada, “Çok memnunum. Çok hoş bir tesadüf oldu benim için. Giresunspor büyük bir muvaffakiyet göstererek şiddetli bir yarıştan daha sonra Muhteşem Lig’e çıktı. Onlar Üstün Lig’e çıktı, biz de idare olarak birebir devir seçildik.

Kurada da birinci deplasmandan Giresun deplasmanı oldu. Herbiçimde kan çekiyor. Çok hoş bir tesadüf oldu, hayli memnunuz, hayli hoş karşılandık. Burası epeyce hoş bir kent. Burayı fazlaca seviyorum. Merhum, değerli teknik yöneticimiz Jupp Derwall’in de gelmeyi fazlaca sevdiği bir deplasmandı.

Umarım bundan daha sonraki yıllarde Üstün Lig’de kalacaklardır. Muhteşem Lig’de Galatasaray ve Giresun birçok çabalar verecektir. Bize de sık sık gelme, dostlarımızı, akrabalarımız görme fırsatı doğacak. O bakımdan epey memnunum. Bizi geldiğimiz andan itibaren sahiden konutumuzda hissettiren tüm Giresunlulara; başta sayın lidere ve sayın Ömer Yücel’e, hepsine hayli oldukça teşekkür ediyorum”
diye konuştu.

“ARAMIZDAN AYRILACAK OYUNCULARIMIZ OLACAK”

Lider Elmas, Galatasaray’ın transfer çalışmalarını hakkında ise “Son kademesi olmuş bir şey olsaydı, açıklamış olurduk. Şu anda elimizdeki takımda sahiden epeyce yeterli oyuncular var, transferler yaparak takımımızı güçlendirdik. Ortamızdan ayrılacak oyuncularımız olacak. Şu anda ortamızdan ayrılacak oyuncular kararında, yeni gelecek oyuncuların vakit içindemasına karar vereceğiz.

Biliyorsunuz transfer dinamik bir müddetç ve her istediğiniz her an olamıyor. Onun için sıkı bir biçimde idare olarak da takip ediyoruz. Maalesef şunu söyleyebilirim ki gerçek manada taraftarlarımıza bir davet da bulunuyorum; Toplumsal medyada olmayan sayılar, olmayan görüşmeler hakikaten hayli yazılıyor.

Bunlara inanmasınlar. Dediğim üzere bizim bir stratejimiz var ve en hakikat transferlerle, en uygun oyuncuları getirip, Galatasaray’ın geleceğini kurmaya çalışıyoruz. Galatasaray’ın geleceğini kurarken de bugün için yarınlarını tehlikeye atmamaya çalışıyoruz. Sabırlı olsunlar, bize güvensinler”
biçiminde konuştu.

“5-10 GÜN İÇİNDE AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

Emre Taşdemir’in Giresunspor’a transferi hakkında gelen soruya ise Burak Elmas, “Transferler, süreçler bittiği vakit açıklarız. Süreçleri anlatsaydık aslına bakarsan bizim bu vazifede olmamamız lazım. Bu tıp süreçleri bırakın biz götürelim, bir şey olduğunda paylaşırız” dedi.

Sponsorluklarla ilgili de konuşan Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, birkaç görüşmenin devam ettiğini ve 5-10 gün ortasında açıklamalar yapacaklarını lisana getirdi.