Bursa’da kahreden kaza: Baykar’ın uçak mühendisi hayatını kaybetti

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,642
0
36
Bursa’da kahreden kaza: Baykar’ın uçak mühendisi hayatını kaybetti
Bugün, saat 10.30 sıralarında Gebze-Orhangazi-Bursa-İzmir Otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınlarında bir kaza meydana geldi. İstanbul’dan Bursa’ya bir programa katılmak için yola çıkan Muratcan Kaya idaresindeki 34 AFG 020 plakalı araba, tıpkı tarafa giden Mustafa A. (41) idaresindeki 41 HZ 096 plakalı kamyona arttan çarptı. Kamyon sürücüsünün ihbarı üzerine kaza yerine jandarma, polis, itfaiye ve sıhhat grupları sevk edildi. Gelen sıhhat gruplarının yaptığı denetimlerde, şoför Muratcan Kaya ile yanındaki Yusuf Taha Göktaş (22), A. Talip Tığlı (25) ve Tarık Kesekçi’nin (26) hayatını yitirdiği belirledi. Kazada ömrünü kaybeden 4 kişinin cansız vücutları yapılan birinci incelemenin akabinde Bursa İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olay yerinde yapılan incelemelerde arabanın sürat kadranının 145 ile 150 kilometre içinde takılı kaldığı öndeki kamyonun ise 80 kilometre süratle seyrettiği öğrenildi. Kaza niçiniyle trafiğin tek şeritten sağlandığı karayolunda ulaşım araçların kaldırılmasının akabinde bir daha olağana döndü.

İHA VE SİHA’LARIN ÜRETİMİNDE KADRO LİDERLİĞİ YAPMIŞTI

Kazada ömrünü kaybedenlerden birinin Baykar’da nazaranvli, aslen Nevşehirli Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi olduğu ortaya çıktı. Kesekçi, Türkiye Savunma Endüstrinin en değerli envanterlerinden yerli ve ulusal Akıncı’nın imalinde misyonlu performans ve tahlil mühendislerinin kadro liderliğini yaptı. Kesekçi, Akıncı’nın üretim evresini anlatan belgeselde de Selçuk Bayraktar ile birlikte rol aldı. O belgesel Nevşehir’in gururu Tarık Kesekçi başlığıyla toplumsal medyada pek fazlaca kişi tarafınca paylaşıldı.

BAŞKANLARDAN BAŞSAĞLIĞI BİLDİRİLERİ

Tarık Kesekçi’nin vefat haberinin akabinde önderlerden başsağlığı bildirileri geldi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Twitter hesabı üzerinden şu sözlerle başsağlığı bildirisini paylaştı:

“Genç yardım gönüllüsü kardeşlerimizin elim bir trafik kazasında vefat ettiklerini büyük ıstırapla öğrendim. Merhumlara Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve İHH İnsani Yardım Vakfı topluluğuna başsağlığı dilerim. Ruhları şad, yerleri cennet olsun.”

Genç yardım gönüllüsü kardeşlerimizin elim bir trafik kazasında vefat ettiklerini büyük üzüntüyle öğrendim. Merhumlara Allah'tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve @ihhinsaniyardim camiasına başsağlığı dilerim.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun. https://t.co/mBrpni8ocq

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) November 27, 2021

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu da toplumsal medya hesabından şu sözlerle başsağlığı diledi:

“Bursa’da teknoloji kampına giderken geçirdikleri trafik kazası kararı vefat eden İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri Muratcan Kaya, Yusuf Taha Göktaş, Tarık Kesekçi ve Kaan Tığlı’ya Allah’tan rahmet, ailelerine ve İHH İnsani Yardım Vakfı topluluğuna sabır ve başsağlığı diliyorum.”

Bursa'da teknoloji kampına giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu vefat eden İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri Muratcan Kaya, Yusuf Taha Göktaş, Tarık Kesekçi ve Kaan Tığlı'ya Allah'tan rahmet, ailelerine ve @ihhinsaniyardim camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum.

— Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) November 27, 2021

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir ise şu paylaşımı yaptı:

“Elim bir trafik kazası kararı ömrünü kaybeden mühendis kardeşimiz Tarık Kesekçi’ye Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Baykar takımına başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.”

Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden mühendis kardeşimiz Tarık Kesekçi’ye Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Baykar ekibine başsağlığı diliyorum.

Mekanı cennet olsun. https://t.co/fv4LPYvweJ

— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) November 27, 2021