Cengiz Ünder: Amacımız Avrupa Ligi’ni kazanmak

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Marsilya forması giyen ulusal oyuncumuz Cengiz Ünder, Fransa’daki birinci günleri ve transfer tercihiyle ilgili konuşurken, Galatasaray ile de rakip oldukları UEFA Avrupa Ligi’ndeki durumlarına değindi.

Ünder açıklamalarında, “Marsilya’ya acilen alıştım. Her şey benim için güzel gidiyor, süratli ilerleme kaydettim. Kısa müddette biroldukca şey başardım ve burada olduğum için sahiden memnunum.

Marsilya’ya gelmedilk evvel taraftarlarla ilgili arkadaşlarımdan ve internette yaptığım araştırmalardan fazlaca şey duymuştum. Herkes bu kulübün kusursuz taraftarları olduğunu biliyor lakin ben de anladım. Saha ortasında ve haricinde kulüp ile taraftarlar içinde mükemmel bir münasebet var. Beni en epey etkileyenlerden biri bu oldu. Daima bu biçimdesine kusursuz taraftarları olan bir kulüpte oynamanın hayalini kurmuştum. Artık Avrupa’nın en güzel taraftarlarının önünde oynuyorum. Bu beni gururlandırıyor.

“BU TARAFTARIN ÖNÜNDE OYNADIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

Liderle görüşmemden daha sonra Marsilya taraftarlarının internetteki imgelerini izlemeye başladım. Nitekim onların önünde oynamak için sabırsızlandım. Görüntüler beni epeyce etkiledi. Dediğim üzere bu taraftarların önünde oynadığım için nitekim memnunum, heyecanlı ve memnunum.

Roma taraftarları da mükemmeldi ve farklıydı. Leicester’da taraftarlar önünde oynama talihim olmadı. Marsilya’daki taraftarların en uygunu olduğunu söyleyebilirim, büyük tesirleri var. Alana girdiğinde atmosfere kapılıyorsun. Onlar bizim yanımızda oynuyor üzere hissediyoruz.

“SAMPAOLI BURAYI SEÇME niçinLERİNDEN BİRİ”

Jorge Sampaoli de burayı seçmemin niçinlerinden biri. Teknik yönetici benim için epeyce kıymetli bir faktör. Ondan fazlaca şey öğreniyorum. Onun çalışma usulü nitekim farklı. Taktiksel çalışmalar yapıyoruz. Farklı varyasyonlar deniyoruz. Genç bir ekibimiz var ve teknik yöneticimiz yardımıyla hakikat yoldayız.

UEFA Avrupa Ligi’ndeki kümemiz, Şampiyonlar Ligi kümesi üzere. Bu kümeden çıkabiliriz. Düzgün oynadık şu ana kadar, bilhassa birinci maçta. Maçları kazanabilirdik.

“GALATASARAY MAÇINDA KUSURSUZ OYNADIK”

Galatasaray maçında kusursuz oynadık, bilhassa 2. yarıda. Galatasaray üzere uygun bir gruba karşı baskı kurduk, yalnızca golü bulamadık. Kale önünde yaratıcı olabilseydik sonuç daha farklı olabilirdi.

“HEDEFİMİZ AVRUPA LİGİ’Nİ KAZANMAK”

Amacımız Avrupa Ligi’ni kazanmak fakat bunu konuşma kiçin şu anda fazlaca erken. Maçları birer birer ele alacağız. Tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz.

Şu anda kümede 2 puanımız var, bir daha sonraki maçımız sıkıntı olacak. Bence bizim için her şey daha da hızlanmış olacak. Kıymetli olan küme maçlarını kazanmak ve geleceğe bakmak.

Lazio’ya karşı fazlaca maç oynadım. Onlarla son karşılaştığımda uygun bir oyun çıkarmıştım. Bizim için kolay olmayacak, Lazio şiddetli bir rakip. Düzgün bir oyun çıkarmak istiyoruz.”
tabirlerini kullandı.