Çerçioğlu: Altyapı yatırımları devam edecek

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,642
0
36
Çerçioğlu: Altyapı yatırımları devam edecek
Lider Çerçioğlu, “Küresel ısınma ile kentlerde yaşanan sıra dışı tabiat olayları da artış gösteriyor. Kentleri daha dirençli hale getirmek için de geleceği öngorerek altyapıda uzun ömürlü işlere imza atmak gerekiyor. Bu anlayışla içme suyundan, yağmur suyuna, kanalizasyondan atık su arıtma tesisine kadar biroldukca altyapı işinde takımlarımız projelerini gerçekleştirecekler. Her şeyin en hoşunu hak eden Aydınımız için yatırımlarımız dün olduğu üzere bugün ve yarın da artarak devam edecek” diye konuştu.

ASKİ grupları de bu kapsamda, Didim’in kanalizasyon çizgilerine kalıcı ve uzun ömürlü sınırlar oluşturmak için tek kalemde 88.5 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyor. Didim Akbük, Fevzipaşa ve Denizköy mahallelerinin kanalizasyon ana kuşaklama üretim işi ile sınırın altyapı ağı baştan sona yenilenecek. Kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu ve atık su arıtma tesisi projelerine start verecek olan ASKİ, Buharkent’in altyapımına büyük bir yatırım gerçekleştirmiş olacak. ASKİ bu kapsamda kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi üretimi için 44 milyon TL, içme suyu inşaatı için 24 milyon TL ve atık su arıtma tesisi için 34 milyon TL yani toplamda 102 milyon TL’lik yatırımı Buharkent’e kazandıracak.

Söke’nin altyapısı için milyonlarca liralık bütçe oluşturan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Savuca ve Yenidoğan mahalleleri ve Söke merkez kısmi kanalizasyon projesi için 59.5 milyon TL ve Güllübahçe ek kanalizasyon imali için ise 9.5 milyon TL’lik yatırım yapılarak Söke’ye uzun yıllar hizmet edecek bir altyapı hizmeti sağlanmış olacak. ASKİ, Köşk’te 54 milyon lira bedelle Atık Su Arıtma Tesisi inşa edilecek.