Cihat Arslan’dan Tolunay Kafkas’a tenkit

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Spor Toto Üstün Lig 33. hafta karşılaşmasında Galatasaray’a 2-0 kaybeden Yeni Malatyaspor’da Cihat Arslan müsabakayı kıymetlendirdi.

Yeni Malatyaspor altyapısında yattığını söyleyen Cihat Arslan, “Bir gün evvel U17 ve U16 maçlarının tamamını seyrettim. Bugün son 2 giren oyuncumuz, birinci sefer forma giydi. Umut Silopili bir çocuk. Bir ay evvel futbolcu olmaz diye göndermişler. Umut hem Silopi’ye hem bize umut olabilir. Altyapıdaki ümit ışığını yakmak içindi bu. Her giren oyuncu hayli kıymetli benim için. Geleceğimiz ergenlerde. Yekta’yı birinci kere ben oynattım, Halil’i birinci kez ben oynattım, Emre Kılınç’ı liseye giderken oynattım. Biz yere, konuta yatırım yapıyoruz. Gençlere yatırım yapmamız gerekiyor. Bizi yönetenler de inşallah bu hassasiyeti gösterir. İnsan, en bedelli varlık. O çocukların ümidini gerçekleştiremiyorsak, hiç birimizin bu koltuklarda oturmaya hakkı yok” diye konuştu.

“6 sefer küme düşen adama Ulusal Grup veriyorlar”

Öte yandan Cihat Arslan’ın gayesinde Ümit Ulusal Kadro’nun teknik yöneticisi Tolunay Kafkas vardı.

Arslan, “Borç olarak, para olarak hiç bakmıyorum. Bir kuruş cebimize para girmedi teknik heyet olarak. Kaç tane insan kurtarabilirsem, kendimi o kadar başarılı bakılırsaceğim. O yüzden ısrarla devam ediyorum. Devam etmek için tek niye gençler. Ben direndikçe, Malatya da direnecek. Birileri de diyecek ki, evet bir çabaya girelim. Parasız da yaparım bunu. Tahminen mesleğim ziyan görüyor ancak umurumda bile değil. Türkiye’de 6 kez küme düşen adama Ulusal Ekip da veriyorlar.” diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.