Cristiano Ronaldo: Gücümü kaybedersem ulusal ekibi bırakırım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Yıldızının parladığı Manchester United’a geri dönerek futbol topluluğunun oklarını tekrar üzerine çeviren Cristiano Ronaldo, geleceğine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Futbolculuk mesleğine çabucak hemen nokta koymayı düşünmediğini belirten Ronaldo, “niçin emekli olayım ki, çabucak hemen vaktim gelmedi. Bunun sonucunı ben vereceğim. Şayet artık koşamayacağımı, şut çekemeyeceğimi hissedersem, gücümün gittiğini hissedersem olabilir” dedi.

“MANCHESTER’IN DEĞİŞİKLİK YAPMASI GEREKİYORDU”

United’ın yıldız futbolcusu Ronaldo röportajda kulübünün hallında da konuştu.

“Manchester United’ın birkaç değişiklik yapması gereken vakit gelmişti” diyen Portekizli yıldız, “Beni aldılar, Varane’ı aldılar, Sancho’yu aldılar. Adaptasyon vakit alacak, oynamak istediğimiz sisteme ahenk sağlamak da vakit alacak lakin her şeyin mümkün olduğunu adım adım aklımıza kazımalıyız. diye konuştu.

“HERKES FEDAKARLIK YAPARSA, GÜZEL BİR EKİP OLURUZ”

Önceliğinin her vakit grup olduğunu kaydeten Ronaldo, “Ben ferdi performansımı konuşmak istemiyorum, her vakit grubu öne koyarım. Bir şeyleri birlikte kazanmak, tek başına kazanmaktan fazlaca daha kolaydır. Buna inanıyorum, bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Ekipte herkes rolünün farkında olmalı. Ben gruptaki rolümü biliyorum. Benim nazaranvim goller atmak, kadroya deneyimimle yardım etmek ve oyunu anlamak. Herkes kadro için fedakarlık yaparsa, daha uygun bir grup oluruz. Ardımızda mükemmel taraftarlar var, mükemmel bir stadımız var, kusursuz bir kadromuz var. bu biçimde devam etmeliyiz.” sözlerini kullandı.

“EĞER GÜCÜMÜ KAYBEDERSEM EMEKLİ OLURUM”

“Milli kadrosu bırakmak istiyor musun” sorusuna yanıt veren tecrübeli oyuncu, “Portekiz Ulusal Kadrosu’ndan niye emekli olayım ki? çabucak hemen vaktim gelmedi. Bunun sonucunı ben vereceğim. Şayet artık koşamayacağımı, şut çekemeyeceğimi, gücümün gittiğini hissedersem olabilir. Lakin bu konularda hala başarılıyım, devam etme konusunda motive durumdayım.” diye belirtti.

“DAHA DÜZGÜN OLMAK İSTİYORUM”

Futbolu epeyce sevdiğini söyleyen Ronaldo, “Ana söz, motivasyon. İşimi yapmak, insanları keyifli etmek, ailemi keyifli etmek, taraftarları ve kendimi memnun etmek için motivasyonumu koruyorum. Daha âlâ olmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi’nde en hayli gol atan, en epeyce galibiyet alan, en hayli asist yapan. Her şeyi en çok yapan oyuncuyum. bu biçimde devam etmek istiyorum. Futbol oynamayı seviyorum, insanları memnun etmek hoşuma gidiyor.” diye ekledi.