Cristiano Ronaldo için PSG tezi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
İsmini oldukcatan dünya futboluna altın harflerla yazdıran Cristiano Ronaldo, mesleğinin son senelerında bir yol ayrımında daha.

Dönem başı Manchester United’a geri dönen Ronaldo, grupta yaşanan bir dizi iç karışıklık sebebiyle İngiliz devinden ayrılmayı düşünüyor. 37 yaşındaki yıldız, Paris Saint Germain’e (PSG) gidebilir.

NEYMAR YERİNE RONALDO

İngiliz ve Fransız basınında çıkan haberlere bakılırsa, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. tipinde Real Madrid’e dramatik bir biçimde elenerek çıldıran PSG’nin lideri Nasser Al-Khelaifi, gözünü kararttı. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu takıntı haline getiren PSG’nin Katarlı iş insanı, bu defa Cristiano Ronaldo’yu gruba getirmek istiyor.

Real Madrid hezimetinin akabinde Neymar’ın ayrılma sonucu aldığı savı daha sonrası Khelaifi’nin Cristiano Ronaldo’yu gözüne kestirdiği, Lionel Messi ile tıpkı kadroda buluşturmayı hedeflediği öğrenildi.

“RONALDO UYGUN DEĞİL” KELAMLARI KRİZE SEBEP OLMUŞTU

Kulüp idaresinin dönemi süreksiz teknik yönetici ile tamamlama fikrinden hoşnut olmadığı bilinen Ronaldo’nun ekip arkadaşları ve menajeri Ralf Rangnick ile içindeki sorunlar İngiliz basınında sık sık haber oluyor. Son olarak Manchester City maç takımına kalça sakatlığı sebebiyle alınmayan Ronaldo’nun sakat olmadığı, teknik takımın sonucu sebebiyle oynatılmadığı gündeme bomba üzere düşmüştü.

Cristiano Ronaldo birinci 11’de oynamaya istekliydi fakat Rangnick’in tercihinden daha sonra yedek kulübesinde oturmak yerine Portekiz’e gitti. Ronaldo’nun kız kardeşinin de toplumsal medyada oyuncunun sakat olmadığıyla ilgili bir gönderiyi beğenmesi krizde yeni sayfa açtı. Ada basını, Ralf Rangnick ile Ronaldo içindeki bağların büsbütün koptuğunu tez ediyor.

AMAÇ RONALDO; KONUŞULAN SAYI DA BELİRLİ

Alman teknik yönetici, CR7’nin kadroda memnun olmadığı ile ilgili bir soruya ait, “Bilmiyorum, ona keyifli olup olmadığını sormadım. Benim için yine formda olması değerli.” dedi. Rangnick şubat ayında yaptığı bir açıklamada, “Ronaldo, hareketli oyuna uygun değil. Bu yüzden bugün oyuna başlamayacak.” diyerek taraftarlardan reaksiyon toplamıştı.

Manchester United ile Haziran 2023’e kadar kontratı bulunan Ronaldo için masadaki sayının 25 ila 30 milyon euro ortası olduğu konuşuluyor. Portekizli futbolcu bu dönem Manchester United formasıyla çıktığı 31 maçta 15 gol kaydetti.