Cristiano Ronaldo’dan Lionel Messi’ye bir övgü bir gönderme

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Portekiz Ulusal Grubu ile Dünya Kupası hazırlıklarına devam eden Cristiano Ronaldo’nun, Piers Morgan’a verdiği yaklaşık 90 dakikalık röportajın yankıları devam ediyor.

Pazartesi gününden bu yana kısa kesitler halinde yayınlanan imajlı röportajın yeni kısmı de okuyucuyla buluştu.

Manchester United’a transfer olma süreci, Erik deri Hag ile yaşadığı kriz, Ralf Rangnick periyodu ve hayli daha fazlası hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Ronaldo, son kısımda ise gelecek planlarını anlatıp Messi’den övgüyle bahsetti.

“Ben rekorları takip etmem, onlar beni eder”

Messi’nin forma satış reklamını geçtiği hatırlatılan Portekizli, “Ben rekorları takip etmiyorum, onlar beni takip ediyorlar demiştim. Bir rekora daha sahip olmam hoş. Beni seven insanları umursuyorum. Geri kalanıyla vaktimi çöpe atmıyorum. Karizmatik biriyim. Uygun görünmek de yardımcı oluyor. Fakat niye Instagram’da en hayli takip edilen kişi olduğumu bilmiyorum. Toplumsal medyada en epeyce takip edilen insan olmak benim için gurur verici. Bu, insanların beni beğendiği anlamna geliyor. niye bir numarayım? niye ben? kimi vakit bunu soruyorum.” formunda konuştu.

“Ten Hag anlamsız…”

Ten Hag’ın iki yüzlü olduğunu söyleyen Ronaldo, “Kariyerime hürmet duyduğun için Manchester City karşısında beni oyuna almıyorsun lakin Tottenham karşısında 3 dakikalığına beni oyuna sokmak istiyorsun. Ne anlamsız. Bana ek olarak 8 oyuncu daha Rayo Vallecano maçı bitmeden stadyumdan ayrılmıştı. Yalnızca benim adım anıldı. Geçen yıl biroldukça oyuncu birebir şeyi yaptı lakin yüz karası olarak yalnızca benim adım anılıyor.” tabirlerini kullandı.

“Messi inanılmaz bir oyuncu”

Lionel Messi’den övgüyle bahseden Portekizli yıldız, “Messi, inanılmaz bir oyuncu. İzlediğim en güzel futbolcu diyebilirim. Onunla 16 yıl boyunca tıpkı sahneyi paylaştık. 16 yıl. Onunla kusursuz bir ilgimiz var. Arkadaş üzere olmasa da daha hayli ekip arkadaşı üzere.” dedi.

“bu biçimde bir şey olursa futbolu bırakırım”

Piers Morgan’ın, “Dünya Kupası finalini Arjantin’le oynuyorsunuz. Sen ve Messi 2’şer gol atmışsınız, 90+4’te sen hat-trick yapıyorsun ve Dünya Kupası sizin oluyor. Ne dersin?” sorusuna ise Ronaldo “bu biçimde bir şey olursa o gece futbolu bırakırım.” biçiminde karşılık verdi.

“40 ülkü yaş”

Emekli olmak için çabucak hemen erken olduğunu düşünen Ronaldo, “2-3 yıl daha oynamak istiyorum. 40 yaşında emekli olmayı istiyorum. 40 bence bunun için ülkü yaş.” cevabını verdi.

“ManU olamazsa Arsenal olsun”

Premier Lig şampiyonluğu için de konuşan yıldız isim, “Manchester United şampiyon olamazsa Premier Lig’i Arsenal’in kazanmasını isterim. Dünya Kupası’nın favorileri Portekiz, Fransa, İspanya, Arjantin, Almanya, Brezilya ve İngiltere.” diyerek kelamlarını noktaladı.