Daha Evvel Yediğiniz Pizzaları Unutun! İzmir’de Lezzetli Pizza Yiyebileceğiniz En Uygun Yerler

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
Daha Evvel Yediğiniz Pizzaları Unutun! İzmir’de Lezzetli Pizza Yiyebileceğiniz En Uygun Yerler
İtalya mutfağının spesiyal yemeği pizzayı İzmir’de yiyebileceğiniz birfazlaca yer var. Fakat siz bayağı bir pizza yemek yerine; pizzanın hamurundan iç harcına, hamurunun inceliğinden çıtır çıtır oluşuna, yerin atmosferinden lezzetine kadar her şeyi dört dörtlük olan yerleri merak ediyorsanız ve bu lezzetleri denemek istiyorsanız işte bu içeriğimiz sizin için.

Ristorante Pizzeria Venedik

1979’dan beri bu işe gönül veren ve kalitesinden ödün vermeyen bir işletme. Yeri öteki pizzacılardan ayıran en büyük fark; özel şefler eşliğinde düzenlenen tadım geceleri, gurme geceleri ve yöresel lezzet geceleri üzere konseptlerle konuklarına farklı bir atmosfer yaşatıyor.

Adres: Kültür, 1382 Sok. Alsancak – İzmir Gül Sok. No:10/A-B, 35220 Konak

Ziyaretçi Yorumu: Alsancak’ta arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim ve epey hayli mutlu kaldığım bir yer oldu. Şarap-pizza ikilisinin hakkını vermişler sahiden. Ben Füme etli pizza söylemiş oldum, arkadaşım da biftek stili pizza söylemiş oldu. Valla ikisi de epey lezzetliydi. Domates sosları başka kaliteli diyebilirim. söylemiş olduğim blush şarabın kalitesi beni daha da keyiflendirdi. Hizmet ve servisi de son derece başarılı buldum. O yüzden tam manasıyla tatmin oldum diyebilirim. Ellerinize Sıhhat diyor ve teşekkür ediyorum.

Pizza Romanza

Pizza Romanza hazırladığı tüm pizzalarını en kaliteli eserler kullanarak itinayla hazırlayan bir kuruluş. Hazırladıkları özel İtalyan hamuru ile hem daha düşük kalorili birebir vakitte daha lezzetli pizzaları konuklarına sunuyor. Ayrıyeten Fiorentina, Romanza, Rusticale, Costolette Di Manzo şefin tavsiyeleri içindedır.

Adres: Alsancak, 1381. Sok. No:11/A, 35220 Konak/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Google maps’de baht yapıtı gittim ve kız arkadaşımla gittik. Pizza çeşitleri aslına bakarsanız hoş fakat gereç kalitesi işi öbür bir boyuta taşımış. Ek olarak hamura bayıldım. Yormayan ve daha hayli üzerindeki gereçlerin keyfini çıkarabileceğiniz bir hamur. Alkollü içki çeşitleri hoş. İsterseniz kahve de var ve o da hoş. Ortam güzel, italyan müzikleri var. bir daha gideceğim.

Murano’s Kitchen

İzmir’in İtalyanı Murano’s Kitchen, Kuzey ve Güney İtalya Mutfağından ilham alarak en yeterli materyallerle ve en uygun biçimde pişirme anlayışı ile lezzetlerinde yöresel çeşitliliği ön plana çıkararak konuklarına pizzalarını servis eden bir işletme.

Adres: Kültür Mahallesi Ümran Baradan Sok. The Alsancak Apt, D:No:7 A, 35220 Konak/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: ömrümde yediğim en hoş akşam yemeğiydi diyebilirim. Makarna ve pizza bölüşerek yedik, pizzayı 3 dakika içerisinde yemişiz fotoğrafını çekmeyi unutmuşum. İzmir’de bu biçimde bir yer olması epey hoş. Ben arkadaşımla gittim ancak siz sevgilinizi vs. kesinlikle gdolayın. Ortam da fazlaca hoş. Servis suratı ortalama, çalışanlar ilgili.

Paprica Ristorante & Pizza

Hem lezzetleri başarılı tıpkı vakitte rahat hissedebileceğim butik bir pizzacı arıyorum diyorsanız, işte Paprica Ristorante & Pizza tam size nazaran. İtalyan pizzası üzere incecik bir hamuru olan ve bunun yanı sıra çeşitliliğin de epey olduğu yer favorilerimizden. Gidilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Adres: Alsancak, Dr. Mustafa Enver Beyefendi Cad. No:30 / A, 35220 Konak/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Önünden geçerken daima uğramak istediğimiz bir yerdi, sonunda uğrama fırsatını bulduk ve fazlaca beğendik. Pizzaların standart uzunlukta geliyor yani boyuta göre fiyat artışı yok. Verona pizzayı ve margarita pizzayı denedim. Hem tadı, hem hamurunun inceliği çok hoştu, boyutu da büyük uzunluk diyebilirim
👍🏻
Fiyatlar ortalamanın bir tık üstünde ancak değdiğini düşünüyorum. Çalışanlar da epeyce ilgili ve kibarlar.
😊
yine gelmeyi düşünüyoruz.
🙏🏻

Pizza Rucola

İtalyan pizzasının tüm gerekliliklerini ön planda tutarak size İtalya’da bir yerde pizza yiyor hissi veren Pizza Rucola, giderseniz asla pişman olmayacağınız cinsten. Ayrıyeten pizzalarını müşterilerin bakılırsabileceği yerde hazırlamaları hijyene ne kadar ehemmiyet verdiklerini gösteriyor.

Adres: Bostanlı, Bestekar Sadi Hoşses Sok. No:42/A, 35590 Karşıyaka/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Pizzaları fazlaca lezzetli, bir gidişimde Tire Sucuklu, öteki gidişimde ise Füme Kaburgalı olan pizzasından ince hamurlu olarak sipariş verdim. İkisi de birbirinden lezzetliydi. Ortam nezih, pak. fiyatları fast food pizzacılara oranla daha kıymetli natürel, sonuçta butik bir iş yapmaları sebebiyle fiyat/lezzet ve hijyen oranı olarak uygun olarak değerlendirebileceğim bir yer.

Pizza Locale

Birfazlaca şubesi bulunan Pizza Locale, İzmirli iki üniversite arkadaşının hayallerini kurduğu lezzet şölenini başlatmış olduğu bir yer. Çok çeşitli pizza menüsüyle konuklarının damak tadına hitap edecek birfazlaca seçeneği bünyesinde bulunduruyor. Ayrıyeten tatlı severler için de Nutellalı pizza en favorilerden.

Adres: Atakent, Caher Dudayev Blv. No:144B, 35540 Karşıyaka/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Bildiğiniz orta uzunluklara benzemez ben daima doymam diyip orta uzunluk söyleyip yarısını yiyebilmek
🤣
Margarita severler birde Green Margaritayı denemelisiniz
👍
ince hamur kaliteli gereç. Denediğim çeşitlerden pişman olmadığım yer pizza lokale
🙃

Pizza Di Mamma Bostanlı

Sicilya’dan aldıkları ilhamla ortaya çıkardıkları kaliteli hamurları, taptaze materyallerle ve istikrarlı pişirme tekniği ile harmanlayan bir işletme.

Adres: Bostanlı, 1810. Sok. No:2/C, 35590 Karşıyaka/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Çalışanlar ilgili, hoş yüzlü ve İzmir’in genelinde yaygın olan ağır tempoda bir hizmet kelam konusu. Hayvan dostu bir yer olduğunu belirtmek isterim. Pizzalara gelirsek; çok yağlı ve lezzeti hoş. Hamuru gevrek. Kalınlığı hoş. İki uzunluk pizza servis yapıyorlar. Orta uzunluk dikdörtgen ve uzunlamasına büyük uzunluk dikdörtgen pizza seçebiliyorsunuz.

Sapori Italiani

Sapori ‘Gerçek İtalyan Lezzeti’ mottosuyla konuklarına tadı damağında kalan pizzalar sunuyor. Şık ve çağdaş dekorasyondan restorandaki öbür ayrıntılara kadar kusursuz bir İtalyan restoranı olmayı başarıyor.

Adres: Yalı, 6522. Sok. No:3, 35550 Karşıyaka/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Her vakit karnımızı bir biçimde doyururken, hedef lezzetli, nezih, damağımızda değişik tat şöleni istiyorsak gelinecek tek adres olduğunu düşünüyorum. Bir insanın ne yemek istediğini anında anlayıp sunduğu tabak ile gülüşlere sebep olan Ozan şefimize ayrıyeten teşekkür ederim. Bu lezzetlere, bu soslara, ilgili işçisi ile hizmet anlayışına binlerce teşekkürler Sapori…

Peperino Pizza Italiana

Narlıdere’de İtalyan dizayna sahip bir restoran. Pizza hamurlarını doğal maya ile hazırlayan Peperino, bayılacağınız çeşitten bir işletme. Lezzetli pizzaları haricinde restoran ayrıyeten yemek kursları da veriyor. Yemek artıklarını ise çöpe atmak yerine kedi ve köpek üzere sokak hayvanlarına paylaştırıyor.

Adres: Yenikale, Şht. Onur Akarsu Cad. 14/A, 35320 Narlıdere/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: İzmir’deki gerçek İtalyan. Meskenim İzmir’in öbür ucunda olmasa muhtemelen haftada bir giderim. Pizzalar, makarnalar ve antreler enfes. İtalya’nın çeşitli yörelerinden seçilmiş mükemmel şaraplar var. Fiyat kalite istikrarı düzgün, üstüne güler yüz ve uygun hizmet de eklenince tadından yenmiyor. Her gidişimizde yeni bir şeyler deniyoruz ve beğeniyoruz. Teşekkürler Peperino, Delizioso
😋

Pizza Burger Paletto

Urla İskele’de bulunan Paletto, nezih ve hoş dekore edilmiş bir işletme. İnce ve çıtır çıtır pizza arıyorsanız Paletto tam olarak size hitap edecek tipten. Yolunuz Paletto’ya düşerse bilhassa füme etli pizzasını denemenizi öneririz.

Adres: İskele, İskele Cad. No:44, 35430 Urla/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Mekan epeyce beğenilen, ihtimamlı ve sıcak. Çalışanlar güler yüzlü, işletme sahibi Erkan beyefendi ilgili. Tüm pizza çeşitlerini, bilhassa incirli pastırmalı pizzayı kesinlikle deneyin. Burger köftesi, ekmeği fazlaca beğendik. Marine trüf mantar farklı lezzet katıyor. Sangria ile serinleyebilirsiniz. fiyatları lezzet ve kalitesiyle, lokasyonu ile uygun. Urla’ya yolunuz düşerse kesinlikle deneyimlemenizi öneririm. Düşmezse de, bu lezzetler için gidin
☺

Pizzeria Luna Romana

Pizzeria Luna Romana; dilim pizzaları ve çıtı çıtır hamuru ile roma metodu bir işletme. Urla’nın en yeterli pizzalarını yapan bu işletmede vegan seçenekleri de bulunuyor. Yolunuzu katiyetle bu yere düşürmelisiniz.

Adres: Hacı İsa Mahallesi 75.yıl Cumhuriyet Cad. 31/F, 75. Yıl Cumhuriyet Cad. No:31/F, 35430 Urla/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Urla’da yediğimiz en düzgün pizza. Restoranın yerinden fazla pizzanın tadını önemseyenler için ülkü bir pizza restoranı. Kullanılan gereçlerin tazeliği, hamurun inceliği ve tadı epeyce güzeldi. Sahibi Aycan hanım güler yüzlü, ve sempatik bir hanım. Kendisi hem aşçı birebir vakitte servisi yapıyor. Fiyat-kalite manasında epey makul diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim..

Kırmızı Ardıç Kuşu

Çeşme Alaçatı’da bulunan, sokak üzerinde pozisyonlandırılmış masaları, Kırmızı Ardıç Kuşu sanatı ve muazzam lezzetli pizzaların birleştiği bir işletme. 150 yıllık bir Rum konutunda bulunan restoran konuklarına şahane bir atmosfer yaşatmayı başarıyor.

Adres: Alaçatı, 11005. Sok. No: 21, 35937 Çeşme/İzmir

Ziyaretçi Yorumu: Uzun yıllardır Alaçatı’da hizmet veren bir aile işletmesidir. En sevdiğim yanı öteki vilayetlerden gelen işletmecilere yerlerini vermemişler. Burada yalnızca pizza bulabilirsiniz tahminen birkaç çeşit makarna. Her masa ve sandalye birbirinden farklı biçimdedir. Sokak dar olduğu için kalabalık günlerde beşerler güya üzerinizden geçiyor üzere hissedebilirsiniz. Lezzetlerden her seferinde epeyce mutlu kaldık.