Darıca GB Başkanı’nın şike kelamlarına soruşturma açıldı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
TFF 3. Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) düşen Denizli temsilcisi Kızıkcabölükspor, Darıca Gençlerbirliği Lideri Arif Gülen’in toplumsal medyada katıldığı bir programda sarf ettiği ve şike itirafı olarak bedellendirilen kelamlarının akabinde harekete geçti.

Kızılcabölükspor TFF ve UEFA’ya gidecek

Rakip ekibin yedek oyuncularla alana çıkmasını sağladığını söyleyen Gülen ile rakip Kalecik FK Lideri Hakan Karakaya ve teknik yöneticisi Cihan Şenel hakkında hata duyurusunda bulunan Kızılcabölükspor, ‘şike’ suçlamasıyla TFF ve UEFA’ya gitmeye hazırlanıyor.

Denizli takımı son hafta küme düşmüştü

Şike suçlamalarının ortaya çıkmasına niye olan olaylar, geçen dönemin son haftasında yaşandı. TFF 3. Lig 2. Grup’ta uğraş eden Kızılcabölükspor, son hafta maçında 76 Iğdır Belediyespor’u 2-0 yenerek 37 puanla ligi tamamladı. Darıca Gençlerbirliği ise son hafta maçında Kalecik FK’yı 2-1 mağlup ederek 38 puanla ligde kalırken, Kızılcabölükspor da bu sonuçla BAL’a düştü.

“Kalecikspor’a yedek grubuyla çıkması için baskı yaptım”

Darıca Gençlerbirliği Lideri Arif Gülen, dönem boyunca tüm kredilerini kullandığını tabir ettiği programda sarf ettiği, “Bütün kentin bahtını yalnızca ekibin elini bırakamadım. Ne yaptım? Bakın bir lider bunu söylemez. Ben ne yaptım biliyor musunuz? Kalecikspor’a sağdan soldan baskı yaptırdım. Dedim ki, ‘Bir argümanınız yok. Duyuyoruz teşvik primleri havada uçuşuyor. Adam üzere bu futbolu yönlendirmek lazım’. Ben bütün işimi gücümü bıraktım, kendi kadromu bıraktım. Kalecikspor’a yedek takımı ile çıkması için tabiri caizse baskı yaptırdım. Artık bunu hiç biri bilmez. Benim hocam, benim futbolcum Kalecikspor’un yedek takımı ile maça çıktığını görmedi mi? Üçüncü yedek kaleci ile çıktığını görmedi mi? Onu bile 2-1 yendik, ben derin bir nefes aldım” sözleri, ligden düşen Kızılcabölükspor’u harekete geçirdi.

Kızılcabölükspor Lideri cürüm duyurusunda bulundu

Darıca Gençlerbirliği Lideri Arif Gülen’in kelamlarının akabinde Kızılcabölükspor Kulübü Lideri Ersen Kaplan, iki lider ve teknik yönetici hakkında hata duyurusunda bulunduklarını söylemiş oldu. Şike yapılarak Kızılcabölükspor’un hakkının yendiğini aktaran Kaplan, Arif Gülen’in yanı sıra Kalecik FK Kulübü Lideri Hakan Karakaya ile teknik yöneticisi Cihan Şenel hakkında da Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulunduklarını deklare etti.

“Hakkımızı yedirmeyeceğiz”

Kaplan, ayrıyeten mevzuyu Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’ya taşıyacaklarını lisana getirerek, “Gerekli müracaatları yapmaya hazırlanıyoruz. Hakkımızı yedirmeyeceğiz. Federasyon ne yapar bilmiyorum lakin Türkiye gördü ki Kızılcabölükspor düşmemiş, düşürülmüş. Tüzel çabayı başlattık. Gerekeni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Nereye gidilmesi gerekiyorsa oraya kadar gideceğiz. Ortada aleni bir durum kelam konusu. Biz sonuç alacağımıza inanıyoruz. bakılırsavi devraldığım Osman Duran lider her vakit siyasete yenildiğini söylüyordu. Futbolda bu biçimde şeylerin bulunmasına üzülüyorum” diye konuştu.

“Üzerimize oyunlar oynanarak düştük”

O periyot yaşananların şahidi olan ve kendilerine büyük haksızlık yapıldığı öne süren periyodun Kızılcabölükspor Lideri Osman Duran ise şunları paylaştı: “Bizim Kelecik ile oynadığımız maçın manzaraları mevcut. Biz resmen orada dayak yiyerek buraya geldik. Bizim ne kurallarda düştüğümüzü devamlı söylerdim ancak kimseyi inandıramadım. Biz o maçta galip gelebilirdik ve galip gelseydin bunların hiçbiri konuşulmayacaktı. Biz ligden düşmeyecektik. Üzerimize oyunlar oynanarak düştük. Dün bir gerçek ortaya çıktı. Hakkımızı arayacağız. Kazanabilirsek bir daha Kızılcabölükspor’u 3. Lig’de görmek istiyorum. Ligden düştüğümüz için futbolcularımızın birtakım alacaklarını ödeyemedik. her insanın lobisi devasa yükseklikte. Denizli’nin federasyonda hiç bir lobisi yok. Yaşananları tekraren ilgili yerlere ilettik. Dönem boyunca bir fazlaca maçta lobilere yenildik. Hakemlere yenildik. Oyuncularımız maçlarda tartaklandı. Haksız kartlarla eksik bırakıldık” ifadelerini kullandı.