Dimitris Pelkas: Taraftar memnun olmayı hak etti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Spor Toto Harika Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe, alanında Konyaspor’u 2-1 mağlup etti.

Gayretin akabinde sarı-lacivertlilerin galibiyetinde değerli rol oynayan Dimitris Pelkas, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“HEDEFİMİZ İKİNCİ BİTİREBİLMEK”

Kazandıkları için keyifli olduğunu belirten Pelkas, “Bizler açısından olağanüstü bir galibiyet olduğunu söyleyebilirim. Maç ortasında kazanmayı epey fazla istedik. Bunu grup ruhumuzla birlikte saha ortasında gösterdiğimize inanıyorum. Bilhassa ikinci yarı fazlaca güzel performans sergiledik. 1-0 geri düştükten daha sonra maçı çevirmesini, 2-1’e getirmesini bildik. Doğal ki memnunuz. bu türlü devam etmemiz gerekiyor. Şu anda ikinci sıradaki Konyaspor ile 2 puanlık fark var. Bizim gayemiz ikinci sırada bitirebilmek” cümlelerine yer verdi.

“DAHA ÇOK ÇALIŞARAK İLERLEMELİYİZ”

Kendi performansını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine ise Yunan futbolcu, “Büyük bir oyuncu olan Benzama’nın kelamı aklıma geliyor. Bana bakılırsa yalnızca gol ve asist fazlaca değerli olan şeyler değil. Natürel ki önemli ancak kimi vakit gol atıp, kimi vakit asist yapabiliyorsunuz, kimi vakit ikisini de yapamıyorsunuz. Fakat saha içerisinde yaptığınız iş fazlaca değerli. Gol atamadığınız vakit tahminen hatırlanmıyorsunuz. Alanda gösterdiğiniz performans ve çalışma da epeyce bedelli. Bizler birlikte çalışıyoruz dönem itibariyle. İnişler çıkışlar oyuncularda olabileceği üzere ekiplerde da olabilecek şeyler. kimi vakit bu tip olayları yaşayabiliyoruz. Bu dönem ekip olarak da istikrarlı bir çizgide ilerleyemedik. Lakin son haftalarda fazlaca fazla şey geliştirdiğimizi düşünüyorum oyun olarak. Gelecek dönem için de birtakım şeyleri inşaa etmemiz gerekiyor. Buna şimdiden başlamamız gerekiyor. Daha epey çalışarak kendimizi ilerletmemiz gerekiyor” tabirlerini kullandı.

“TARAFTAR, BU MEMNUNLUĞU HAK ETTİ”

Taraftarın kendilerine olan dayanağının devam etmesi halinde muvaffakiyetlerin da geleceğini kaydeden Pelkas, “Açıkçası üçüncü defa bu atmosferi yaşadığımızı söyleyebilirim. Beşiktaş’a karşı, Trabzonspor’a karşı ve bu maç. Dolu stat karşısında oynadık. Taraftarlarımızla birlikte oynadık. Sahiden epey güzeldi bu maç bizler için. Olağan ki dışarda da bizleri destekleyen milyonlarca Fenerbahçeli var. Onları keyifli etmek hakikaten olağanüstü. Zira onlar da hak ettiler bu memnunluğu. Uzun müddettir kazanılamayan bir şampiyonluk var. Doğal ki onları da anlıyoruz ancak bizler de şampiyonluk yolunda tıpkı biçimde ilerlemek istiyoruz. Onların isteklerini gerçekleştirmek ismine. Umuyorum ki her maç bu biçimde, onların dayanaklarıyla geçer. Zira, yalnızca Trabzonspor, Beşiktaş ve bu maç değil, sonrasındasındaki maçlarda da epey sayıda taraftar olursa onların verdiği güç ve tutkuyla kazanma ihtimalimiz fazlaca daha fazla artacaktır. Atmış olduğum gol benim için büyük mutluluktu. Son dakikalarda galibiyeti getiren bir goldü. Taraftarlarımızla bu golü kutlamış olduk” biçiminde konuştu.

“OYNAMADIĞINIZDA ÖZGÜVENİNİZ DÜŞEBİLİYOR”

Yedek kaldığı periyotta çalışmalarına güzel bir biçimde devam ettiğini hatırlatan başarılı futbolcu, şunları söylemiş oldu:

“Ben her vakit en düzgününü sergilemeye çalışıyorum. Doğal ki kimi vakit kolay olmayabiliyor. Oynamadığınız vakit özgüveniniz düşebiliyor. Maç kaçırdığınız vakit temponuz da düşebiliyor. Bunlar olabilen şeyler. Bizler her vakit konsantrasyonumuzu daha yükseğe çıkarmamız ve bu biçimde devam etmemiz gerekiyor. Ben de bu türlü devam ettim. Çok fazla çalıştım. Başımı öne eğmedim. Her vakit inandığım bir şey vardı. Şayet fazlaca fazla çalışırsanız bunun karşılığını hak ettiğiniz biçimde alırsınız. Ben de bu mottoyla hareket etmeye çalışıyorum. Bende başarılı olmak ismine bu türlü devam etmeye çaba gösteriyorum.”