Domenec Torrent: Barça Türkiye’de gereğince tanınmıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Temsilcimiz Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi rövanş maçında İstanbul’da Barcelona’yı ağırlayacak.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacakları Barcelona maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
İşte Domenec Torrent’in kelamları:

“Beşiktaş maçı fazlaca değerliydi. Bir maçı kazanmanın en düzgün yolu, bundan evvelki maçı kazanmaktır. Beşiktaş’a kaybetseydik, niye daha uygun oynamadığımızı sorardınız. Dün yenileme antrenmanıydı.

Bugün bütün kadro bir arada antrenmana çıkacak. Olağan bir hafta değildi, oyuncular Beşiktaş maçında yorgundu. Barcelona maçından daha sonra İzmir’de idman yaptık. Ne oldu? Pazar geldik, pazartesi maça çıktık.

Oyuncular fizik olarak fazlaca çalıştılar, epeyce büyük efor harcadılar. Perşembe günü de 90 dakika gayret etmek için çalışıyoruz. Barcelona’dan daha sonra da iki gün ortasında hem seyahat yapacağız, tıpkı vakitte maça çıkacağız. Ne var ise o, değiştirebileceğimiz bir durum yok.

“BARÇA, TÜRKİYE’DE GEREĞİNCE TANINMIYOR”

Barcelona üzere kalitesi hayli üstün olan bir ekibe karşı oynamak farklı. Lakin biz cins için oynayacağız. Oyun planımız da buna göre olacak. Türkiye’de Barcelona’yı gereğince tanımayan beşerler, bizden daha sonra Osasuna’ya 4 atmalarına baksınlar. Barcelona’ya karşı uğraşımızı adil biçimde değerlendirmeliyiz. Dünyanın en uygun 5 kadrosundan biri Barcelona.

“BİRLİKTE OYNARSAK KAZANIRIZ”

Beşiktaş maçında beklerimizi ileriye yanlışsız değil, içe yanlışsız oynattık. Kontraya hazırlıklı olma açısından. Barcelona kişisel olarak daha üstün. birlikte oyuna epeyce dikkat etmeliyiz. birlikte oyun yardımıyla sonuca ulaşabiliriz.
Barcelona’ya karşı dünyanın bütün grupları geride oynamak zorunda kalıyor. O yüzden onlara karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor.

“YÜZDE DEĞİL MÜMKÜNLÜK KONUŞURUM”

Taraftarınızla Barcelona’ya karşı yüzde kaç bahtınız var?

– Ben yüzde olarak değil, mümkünlük olarak konuşurum. Alanımızda taraftarımız fazlaca yardımcı oluyor. Beşiktaş maçında son 15 dakikada kadro zorlandığında, epey yardımcı oldular. Perşembe günü bir daha birebiri olacak. Onlarla epey kuvvetliyüz. Barcelona için güç olacak bir maç ayarlamaya çalışıyoruz. Savunmada kusursuz olmamız lazım. çabucak sonrasında gol şanslarımız kesinlikle olacaktır. Barcelona’ya birinci dakikadan itibaren güzel oynamalısınız. Bilhassa kalecimizin hayli güzel olması lazım. daha sonrasında fırsatlardan yararlanabiliriz. Sonuç alabileceğimize inanıyorum.

“TARAFTARIMIZLA HOŞ BİR SONUÇ ELDE EDECEĞİZ”

Katalanca soru sorabilir miyim? Bunun için bilhassa geldik. Barcelona, Türk cehennemine çıkacak. Sonuç nasıl olacak?”

– Taraftarımız epey kuvvetli. Onların bilhassa berbat anlardaki takviyesiyle bu anları atlatıyoruz. Güç bir hafta geçirdik ve dayanağa epeyce muhtaçlığımız var. Taraftarın takviyesiyle hoş bir sonuca ulaşacağız.

“SADECE ARDA VE HALİL”

Arda Turan sakat olduğu için takım dışı. Halil Dervişoğlu’nun ateşi vardı, hekimle yeniden konuşmamız gerekiyor.

“5 YIL BURADA KALIRSAM OLAĞANÜSTÜ OLUR”

Bir gün Barcelona’yı Çalıştırmak ister misin?

– Şu anda Galatasaray’da fazlaca memnunum. Önümüzdeki 5 yıl burada olursam, mükemmel olur. Şu an Barcelona maçını düşünüyorum. Galatasaray daha sonrasında ne yaparım, bilmiyorum.

“MAÇI KONUŞACAĞIM, OYUNCULARI DEĞİL”

Morutan ve Cicaldau daha fazla mühlet bulacak mı?

– Soruyu soran Romanyalı anlıyorum Romanyalı futbolcuların durumunu merak ediyorsun. Ancak önümüzde epeyce kıymetli bir maç var, maçı konuşacağım oyuncuları değil.