Düğünler için yetiştirdiği çiçek yasaklı bitki çıktı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
25 Eyl 2020
34,083
0
36
Düğünler için yetiştirdiği çiçek yasaklı bitki çıktı
Tasmanya’da ticari çiçek tarımı yapan Kate Dixon, düğün döneminde kullanılmak üzere ‘fırfırlı pembe gelincik’ çiçeği ekti.

Tarlasında çiçek açan pembe gelinciklerin fotoğraflarını Instagram’dan paylaşan Dixon, yetkililerin kendisine ulaşmasıyla ektiği gelincik çeşidinin yetiştirilmesi yasak bir haşhaş bitkisi tipi olduğunu öğrendi.

“Onları yalnızca düğünler için yetiştiriyordum”

Basına açıklama yapan Dixon durumu öğrenince şok olduğunu belirterek “Onları yalnızca düğünler için yetiştiriyordum. Katiyen hiç bir fikrim yoktu” tabirlerini kullandı. Dixon tohumları lisanslı bir satıcıdan aldığını vurgulayarak öteki çiçek tarımı yapan çiftçileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Gelinciklerin hepsi söküldü

Tazmanya Doğal Kaynaklar ve Etraf Departmanı yetkilileri, Dixon’ın çiftliğine gelerek gelinciklerin hepsinin söktü. Yetkililer, Dixon’un yetiştirilmesi yasak olan Papaver somniferum ve Papaver bracteatum isimli gelincik çeşitlerini yetiştirdiğini morfin, tebain ve kodein üzere unsurları elde etmek için epeyce sıkı nezaret altında lisansla yetiştirildiğini belirtti.

Bu konu hakkında cevap yazarak kendi fikirlerinizi özgürce yazabilir ve başlığın gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz arkadaşlar.