Dünyanın Dört Bir Yanından Ülkeleri Ziyaret Eden Turistlerin Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadığı 15 Kültür Şoku

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
Dünyanın Dört Bir Yanından Ülkeleri Ziyaret Eden Turistlerin Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadığı 15 Kültür Şoku
Dünyanın dört bir yanında birbirinden hoş ülkeleri gezen turistler, gördükleri andan itibaren uzun mühlet tesirinden çıkamadıkları ve kendilerini adeta dumur eden kültür şoklarını paylaşmışlar. Siz de bir göz atın!
😍
👇

Kaynak: https://www.quora.com/What-is-normal-…

1. “Hindistan’a taşınan yabancı arkadaşımız bir otomobil satın almış ve mağaza yetkilileri aracı kendisine teslim edeceklerini söylemişler. Yaklaşık bir saat daha sonra konutuna geldiğinde arabası böyleymiş…”

“Hindistanlı olmayan beşerler bu duruma şaşırabilir lakin aslında tapınağa giderek ‘pooja’ ismi verilen bir kutsama seremonisi yapılıyor.”

2. “Benim ülkemde öğlen yemeği yemek fazlaca kıymetlidir fakat Hollanda’da beşerler ekmeğe fıstık ezmesi sürüp tüm gün bununla duruyorlar…”

3. “Japonlar imza atmak yerine ‘hanko’ ismi verilen damgaları kullanıyorlar. Yalnızca resmi işler için olduğunu düşünmeyin, şimdi her alanda bu damgaları kullandıklarını gördüm.”

4. “Endonezya’da birtakım restoranlarda beşerler bu biçimde ayakkabılarını çıkartıp rahat durumlarda otururken yemek yiyorlar. Birinci gördüğümde midem bulanmıştı.”

5. “Singapur ve Malezya üzere ülkelerde kahvelerden meyve sularına kadar biroldukça içecek bu biçimde poşetlerde satılıyor. Yabancıysanız dökmeden içmek için hayli gayret harcamanız gerekiyor.”

6. “Hala yapılıyor mu bilmiyorum fakat evvelden Dubai’de güçlü beşerler otomobillerin üzerine çıkarak bu biçimde yarışlar ve cümbüş aktiflikleri düzenlerdi.”

7. “Güney Kore’de estetik ameliyat yaptırmak o kadar olağan ve doğal kabul ediliyor ki metroda gezerken her tarafta estetik reklamlarını gorebiliyorsunuz.”

steemitimages.com

8. “Kanada’da kış gelince sıcaklık -20 dereceye kadar düşebildiği için araçlarımızı çalıştırmadan saatler evvel prize takıp ısıtmaya çalışıyoruz.”

9. “Avustralya’da kutlama için ayakkabınıza içki doldurup içtiğiniz ‘shoey’ ismi verilen bir gelenek var.”

10. “Amerika’da bu kadar epey evsiz insan bulunmasına inanamamıştım. Sokaklarda hayli fazla insan sizden yiyecek almanızı istiyor, Amerikalı arkadaşlarım kimilerinin kendi istekleriyle bu türlü yaşadıklarını söylemiş oldu.”

11. “Avrupa’yı ziyaret eden bir Amerikalı olarak en epeyce şaşırdığım şey çeşme sularının tadının mükemmel bulunmasına karşın insanların katiyetle içmemesi, hatta iğrenmesi.”

12. “Küba’da kendi sıhhatiniz için taksiye binmenizi önermem… Hepsi 70’li senelerdan kalmış üzere eski ve bakımsız.”

‘Buna karşın taksiciler bangır bangır müzik açıyor ve inanılmaz süratli gidiyorlar.’

13. “Avrupalı olarak beni en çok şaşırtan şey Hindistan’da ve birtakım Arap ülkelerinde insanların elleriyle yemek yemesiydi…”

14. “Nijerya’da varlıklı beşerler tomar tomar parayı konutlarında ve aklınıza dahi gelmeyecek yerlerde saklıyorlar. Kimileri düzmece su tankları bile kullanıyor…”

15. “Amerika’ya geldiğimde beni en çok şaşırtan şey çiftlerin topluluk ortasında fazlaca rahat öpüşüp koklaşması oldu.”

Sizi en epeyce şaşırtan hangisi oldu? Paylaşmak istediğiniz bir kültür şoku var ise haydi yorumlara!