Dünyanın Dört Bir Yanını Ziyaret Eden Turistlerin Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadıkları 18 Kültür Şoku

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
Dünyanın Dört Bir Yanını Ziyaret Eden Turistlerin Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadıkları 18 Kültür Şoku
Avrupa’dan Asya’ya birfazlaca farklı kıtada ülkeleri gezen turistler başlarına gelen en enteresan kültür şoklarını paylaşmışlar. Yemek kültüründen paklığa kadar sizi şaşırtırken gezme isteğinizi tavana çıkacak 18 enteresan kültür şokunu derledik!
👇

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/co…

1. “Dubai’de turistlerin epeyce olduğu gerçek lakin sakın şort ve atlet üzere kısa kıyafetler giymeyin, lokal halk bunu pek beğenilen karşılamıyor…”

2. “Amerika’da birçok restoranda içeceklerin fiyatsız olması yahut istediğiniz kadar gidip tekrar doldurabilmeniz inanılmaz gelmişti bana.”

3. “Fas’ı ve bilhassa Marakeş’i fazlaca beğenmiştim ancak ömrümde birinci sefer bu kadar epeyce dolandırıcı ve kapkaççıyla karşılaştım.”

4. “Bu yaz birtakım İslam ülkelerini ziyaret etmiştik. Pizza yerken niçin herkes bize bakıyor, niye yerler boş diye merak ettik uzun mühlet. Meğer Ramazan ayıymış…”

5. “Japonya’da ikramlık eşya aldığım tezgahtara para uzattığımda bana dehşet dolu bakışlarla bakmıştı resmen. O yüz sözünü asla unutmuyorum. Oysa Japonya’da parayı direkt uzatmak yerine tezgahın üzerine koymanız gerekiyormuş!”

6. “Jamaika’nın kırsal bölgelerine gittiğimizde erkekler, eşimin önündeyken benimle asla muhattap olmazlar ve yalnızca eşimle konuşurlardı. Fakat eşim gittiği anda benimle çok olağan bir biçimde şakalaşıp konuşmaya başlarlar!”

7. “Yemen’e annemi ziyaret etmeye gitmiştim. Yolun ortasında adamların birbiriyle el ele tutuşmaları beni şoke etmişti… Annemin eşi bile öbür bir erkek arkadaşının elini tutuyordu!”

8. “Japonya’dan gelen arkadaşlarımdan birisi bizim tuvalet kazıdığını yanlış tarafa taktığımızı, bu durumu fazlaca garipsediği için fotoğrafını çektiğini söylemişti…”

9. “Çin’de sarışın ve uzun uzunluklu bir turistseniz acayip dikkat çekiyorsunuz, hazırlıklı olun derim. Yolda sizi çevirip fotoğraf çekinmek istiyorlar kimi vakit.”

10. “Avustralya’da sade filtre kahve almak için gittiğim her yerde bana garip garip kahve isimleri soruyorlardı. Latte, mocha, misto, caramello… İstediğim filtre kahveyi asla bulamadım.”

11. “Suudi Arabistan’ın insanları hayli zenginler, heybetli her şeyi ve bilhassa altını epeyce seviyorlar…”

‘Altın tuvalet hadisesini duyduğumda hayli şaşırmamıştım yani.’

12. “Küçükken ailemle Romanya’daki akrabalarımızı ziyarete gitmiştik iki haftalığına. Akşam saat 10 olduğunda mahalledeki beşerler toplanıp konutlarından getirdikleri sütü kaynatırlardı. Tüm mahallede yalnızca bir telefon vardı, herkes onu kullanıyordu.”

13. “Çin’de birtakım çocukların pantolonlarının ardında delikler olduğunu görmüştüm. Bizi gezdiren çeşit rehberine sorduğumda tuvaletlerini daha rahat yapmaları için bez bağlamak yerine şortlarını kestiklerini söylemişti…”

14. “Afganistan’da yıllar evvel Bagram Havalimanından indiğimde karşılaştığım o görüntüyü ve cehennem üzere sıcak havayı hala unutamıyorum.”

15. “Hindistan’da sizi ‘taksi’ diye bindirdikleri aracın kapısı yok. Can güvenliğiniz sıfır! Ayrıyeten trafikte yaşanan arbedeyi, bağrışmaları, gürültüyü açıklayamam bile…”

16. “İlk kere Kore yemeği yediğimde hayli şaşırmıştım. Bütün yiyeceklerde tuhaf bir tatlılık var! Acı desen değil, tuzlu desen değil… Fakat damak zevkiniz alışınca mükemmel geliyor.”

17. “Avrupa ülkelerinde çıplaklık epey olağan karşılanıyor sanırım. Gittiğim her yerde, izlediğim televizyon kanallarında ve sokaklarda bile reklam panolarında çıplak modeller gördüm.”

18. Veee son olarak “Türkiye’de ve bilhassa İstanbul’da girdiğimiz her sokakta bizi kediler ve köpekler karşıladı. O kadar epey sokak hayvanı var ki… Türkler bu hayvanlara tertipli olarak besleyip bakıyor.”
😍

Sizin paylaşmak istediğiniz bir şey var mı? Haydi yorumlara!