Eden Hazard: Şayet uygun durumda olursam Dünya Kupası’nı kazanabiliriz

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
2022 Dünya Kupası F Kümesi birinci maçında Kanada ile karşılaşan ve alandan 1-0’lık galibiyetle ayrılan Belçika’nın futbolcusu Eden Hazard, kümesinin ikinci uğraşı olan Fas maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

“Kendime güveniyorum ve endişelenmiyorum”

Hazard, “Belçika Ulusal Ekibi olarak düzeyimizden endişelenmeli miyim? Bu soruya karşılığım hem evet birebir vakitte hayır. 2018 yılında Panama ile karşılaştığımız maçın birinci yarısında da zorlanmıştık. Bu stil turnuvaların açılış müsabakalarında her vakit ziyadesiyle gerilim olur.

Ama kendime güveniyorum ve endişelenmiyorum. Topla âlâ oynayan oyunculara sahibiz. Kanada’ya karşı utangaç oynadık. Oyunumuzu oynamaya yürek etmeliyiz. Taktik olarak yeterliydik.”
dedi.

“İnsanlar her vakit konuşur”

Şahsına yönelik yapılan tenkitler hakkında da konuşan Hazard, “Eleştiriyi kendi şeklimle ele alıyorum. Beni rahatsız eden bir durum oluşmuyor. Beşerler her vakit konuşur. Bu futbolun da bir modülüdür. Ben her vakit alana odaklanıyorum. Elimden geldiğince ülkeme katkı sağlamaya çalışıyorum.” sözlerini kullandı.

“Artık yalnızca alanda kendimi göstermek ve eğlenmek istiyorum”

Fiziksel olarak da yeterli hissettiğini belirten Hazard, “Artık yalnızca alanda kendimi göstermek ve eğlenmek istiyorum. İki yıl öncesi benim için güç bir periyottu. Art geriye ne kadar hayli oynarsam o kadar uygun olacağım.” diye konuştu.

Hazard tezli konuştu

Kendisine ve kadro arkadaşlarına duyduğu inancın yüksek olduğunu da belirten Hazard, “Eğer güzel durumda olursam Dünya Kupası’nı kazanabiliriz.” diyerek kelamlarını sonlandırdı.