Emiliano Viviano’dan Olimpiyat Stadı kelamları

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Karagümrük’ün İtalyan file bekçisi Emiliano Viviano, açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kupası’nda Konyaspor karşısında üşüyen imgesi hafızalara kazınan Viviano, Olimpiyat Stadı için “İzlanda’da, Faroe Adaları’nda ve Estonya’da maça çıktım lakin bu biçimde bir soğuk görmedim.” dedi ve sobayla poz vererek, maçlarda soba kullanmanın güzel olabileceğini tabir etti.

“GERÇEKTEN ÇOK ÜŞÜDÜK”

Konyaspor ile oynanan ve 5-4 kazanılan Türkiye Kupası müsabakasında, soğuktan titrediği manzaralar hatırlatılan Emiliano Viviano, bu anlarda taraftarların kendisine verdiği takviyeden dolayı keyifli olduğunu söyleyerek “Taraftarlarla ortamızda benim ve grubun epeyce büyük ve hoş bir bağ var. Son maçta beni daha fazla desteklediler zira saha kaideleri nitekim zordu. İkinci yarıda ismime tezahüratlar yapıldığını duydum. Uzatma dakikalarında da dayanak verdiler. Bu durum benim için fazlaca hoş bir şey. Güçlü ve garip bir maçı geride bıraktık. 5-4 kazandık lakin bu maçı hava kaideleriyle kıymetlendirmek gerekiyordu. Çok farklı bir durum oldu. Üşüdüğüm vakit içinder daha evvel de olmuştu. İzlanda’da, Estonya’da ve Faroe Adaları’nda da üşüdüğüm vakit içinder olmuştu ancak Konya maçı epeyce farklıydı, sahiden epeyce üşüdük. Lakin taraftarlar da sağ olsun zira ellerinden geldiği kadar bizi maçın ortasında tuttular.” açıklamasını yaptı.

“FATİH HOCA’NIN YANILGISI DİYEMEYİZ”

Galatasaray’dan ayrılan Teknik Yönetici Fatih Terim’in kendisi için epey özel bir karakter olduğunu hatırlatan Viviano, “Fiorentina özelinde kıymetlendirecek olursak, o periyotta yabancı bir teknik adamın olması epeyce farklıydı. Bilhassa İtalya’da yabancı bir teknik yöneticinin bir ekibin başında olması alışıldık bir durum değildi. Fatih Terim hayli büyük bir güçle kadronun başına gelmişti ve Fiorentina’da ve Milan’da hoş izler bıraktı. Lakin bıraktığı izlerin en büyüğünü Türkiye’de bırakmıştır. Türkiye’de tahminen de futbolla ilgilenen her insanın parmakla gösterdiği ve ‘En başarılı teknik adam’ dediği kişidir. Çok sevdiğim bir insan Fatih Terim. Lakin futbolda kimi vakit bu biçimde şeyler olabiliyor. Her makûs gidiş hocanın kusurudur diyemeyiz.

“kimi vakit ŞOK GEREKİYOR”

Ekibe kimi vakit şok vermek gerekebiliyor. Kulübün o denli bir tasarrufu olmuş olabilir. Çok bedel verdiği, epeyce sevdiğim ve epeyce hürmet duyduğum birisi Fatih hoca. Ayrılmasını beklemiyordum fakat umarım yakın vakitte toplumsal ömrümde kendisiyle denk geliriz ve bir şeyler içip sohbet edebiliriz” dedi. Gruptan ayrılan ve Kayserispor’a transfer olan Bertolacci’yle de daima görüştüğünün altını çizen deneyimli kaleci, “Bertolacci’yle günde 3 defa konuşuyoruz. 3. oğlum diyebilirim. Kayseri’den İstanbul’a gelmişti ve bir aradaydık. Yeterli bir ekibe gitti ve güzel bir ortamları olduğunu söylüyor. Bertolacci hepimizin bildiği üzere yeterli bir oyuncu. Onun için en güzelini diliyorum fakat Karagümrük maçları hariç. Bize karşı kaybetsinler ancak öbür maçları kazansınlar.” diyerek devam etti.