Emre Belözoğlu: Aykut Kocaman’a teşekkür ediyorum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Emre Belözoğlu’nun kelamları:

“Dersimize çalışıyoruz. Oyuncularımızı ona bakılırsa hazırlıyoruz. Beşiktaş maçı motivasyonu her maç devam edecek. Oyununu rakiplerine kabul ettirecek bir ekip istiyoruz.

Başakşehir benim fazlaca âlâ bildiğim bir topluluk. Benim için epey özel bir kulüp. Her teknik adamın çalışmak isteyeceği kusursuz bir ortam var. Geçmişte şampiyonluk yaşadı. Şampiyonluklar kovaladı. Her ekibin inişli çıkışlı performansları olabilir. Oyunsal olarak bu puanlarda kalmaması gereken oyunlar da oynadı grup Aykut Hocamızla birlikte. Biz ideolojimizi 1. dakikadan itibaren hissettirmeye çalıştık. Oyuncular da bunu hoş algıladılar.”

“AYKUT HOCA’YA TEŞEKKÜR ETMELİYİM”

“Takımdaki bu birlikteliği döneme yaymak istiyoruz. Bunu emel edindik. Hem deneyimimiz hem gücümüz var. Kazanarak devam etmek, kazanmayı en büyük alışkanlık haline getirmek en büyük gayem.

Elimde geniş, yeterli bir takım var. Aykut Hoca’ya teşekkür etmek lazım, fizik olarak âlâ ekip devraldık. Her oyuncuya farklı ayrı bedel veriyoruz.

Oyunu önde oynama isteğimiz, tahminen bizim kattığı şeyler olabilir. Fizikî pahaların âlâ olması büsbütün Aykut Hoca’nın yapıtı. Ne olursa olsun, her maçın farklı senaryosu olduğuna inanarak her maçı kazanmak istiyoruz. Güzel bir takım var. Karşılığını alacağımız bir dönem olur umarım.”

“NURİ ŞAHİN BÜYÜK KULÜPLERDE OYNADI”

“Nuri Şahin kıymetli bir mesleğe sahip, fazlaca kıymetli bir insan, sevdiğim bir kardeşim. birlikte senelerca ulusal kadroda oynadık. Mesleğinde muvaffakiyetler diliyorum. Futbolculuk mesleğinde olduğu üzere teknik adamlık mesleğinde de büyük kulüplerde nazaranv alır. Türkiye Ligi sıkıntı bir lig, maç kazanmak kolay değil bu ligde. Genç hocaların daha fazla nazaranv alması, yeni jenerasyon oyunun oynanması ismine kıymetli.”

“TRANSFER İÇİN VAKİT VAR”

“Transfer ismine hiç bir konuşma olmadı. Geçmişte yaptığım bakılırsavle alakalı herbiçimde. Yavaş yavaş scoutumuzla birlikte oturup kıymetlendirme yapacağız. Genç ve dinamik takım amacımız var. Transfer yalnızca oyuncu almak değil. Elimde geniş ve kuvvetli bir takım var. Birtakım haberlerin çıkması doğal, geçmişteki pozisyonumla alakalı.

Transferi pahalandırmak için daha vaktimiz var. Gruba yeni dahil olduk.”

“TÜRK KADROLARININ KAZANMASINI İSTERİM”

“Ülkemizde ulusal amaçlarımız var. Avrupa’da oynayan tüm gruplarımızın kazanmalarını isterim. Oradaki maçları da kazanmamız gerek. Tüm ekiplerimizin kazanmasını ister, kaybetmelerinden mutsuz olurum.”

“NEWCASTLE’I KEŞKE BİR GEORDIE ALSAYDI”

“Dünya futbolu artık fazlaca büyük bir pasta. Kulüpler alınıyor, satılıyor. Newcastle benden daha sonra ikinci defa satıldı. Oranın farklı bir kültürü var. Bir Geordie’nin kulübü almasını isterdim. Lakin dünya futbolunun da farklı gerçekleri var.

Benim üzere bendilk evvel Avrupa’ya gidebilecek biroldukca teknik adam var. Gençliğimdeki futbolcu üzere evvel ulusal, çabucak sonrasında milletlerarası hedeflerim var. Bu ülkenin en büyük teknik yöneticilerinden biri olarak Avrupa’ya gitmek isterim. Bilhassa spesifik bir lig, ülke söylemek hakikat olmaz. Şu an büsbütün Başakşehir’in gayelerine konsantreyim. Vakti gelince konuşulur. Biz şu an Başakşehir’in kederini sıkıntı edinmiş durumdayız.”

“ZAMANI GELİNCE DÜŞÜNÜRÜZ”

“Her oyuncu oyunu iki istikametli oynaması gerek. Şu an için transferle alakalı bir çalışmam yok. Kadrosu yeni yeni tanıma basamağındayım. Vakti gelince düşüneceğimiz oyuncular olabilir. Onu da fazlaca açık biçimde paylaşmaktan geri durmayız.”