Eray Cömert: Türk olarak Dünya Kupası’nda olduğum için fazlaca memnunum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
2022 FIFA Dünya Kupası’nda uğraş eden İsviçre’nin Türk asıllı futbolcusu Eray Cömert, Kamerun galibiyetiyle kümeden çıkma talihlerinin fazlaca yükseldiğini söylemiş oldu.

Eray Cömert, İsviçre’nin Kamerun’u 1-0 mağlup ettiği müsabakanın akabinde AA muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

“Dünya Kupası’na fazlaca uygun başladık”

Dünya Kupası’na fazlaca yeterli hazırlandıklarını belirten Eray, Kamerun müsabakası hakkında, “Dünya Kupası’na hayli yeterli başladık. Kamerun’la oynadığımız kümedeki birinci müsabaka fazlaca kıymetliydi. Birinci maçı kazanmak istiyorduk, kupada ilerlemek için bu müsabakanın ehemmiyetinin farkındaydık. Bu konsantrasyonla alana çıktık. Güzel bir gayret oldu ve 3 puanı aldık. Çok memnunuz. Artık ikinci maça bakacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kamerun galibiyetiyle kümeden çıkma bahtımız epey arttı”

Grupta daha sonraki maçlarını Brezilya ve Sırbistan ile oynayacak İsviçre’nin son 16 talihini da kıymetlendiren 24 yaşındaki oyuncu, “Kamerun galibiyetiyle kümeden çıkma bahtımız epeyce arttı. Bizim için birinci maç değerliydi. İkinci maçımız Brezilya’yla, güç bir müsabaka fakat Dünya Kupası’nda her şey olur.” sözlerini kullandı.

“Artık yalnızca Brezilya maçını düşünüyoruz”

Dünya Kupası’nda yaşanan sürpriz sonuçlar hakkında ise Eray, “Bu sonuçlar da Dünya Kupası’nda her şeyin olabileceğini gösteriyor fakat biz yalnızca kendimize bakıyoruz, maç maç bakıyoruz. Bizim için ekibimizin ne yapacağı, kendi performansımız değerli. Artık yalnızca Brezilya maçını düşünüyoruz.” halinde konuştu.

“Bir Türk olarak Dünya Kupası’nda olduğum için de hayli mutluyum”

Dünya Kupası’nda yer almanın fazlaca özel bir his olduğunu belirten Eray Cömert, şunları kaydetti:

“Dünya Kupası’nda oynadığım için hayli memnunum. Bir Türk olarak Dünya Kupası’nda olduğum için de epey memnunum. Çok değerli bir his. Dünya Kupası oynamak her futbolcuya nasip olmuyor. İnşallah daha fazlaca Dünya Kupası’nda yer alacağım. Türkiye’den gelen takviye iletileri için de herkese epey teşekkür ediyorum.”

“Sadece saat 13.00’teki maçlar sıcak oluyor”

La Liga gruplarından Valencia’da forma giyen Eray, Katar’daki hava durumuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Ben İspanya’da oynuyorum, sıcaklık orada da var. Benim için o kadar. Natürel 30 derece sıcak fakat ekipler bir müddetdir burada, oyuncular için de adaptasyon süreci geçti diye düşünüyorum. Yalnızca saat 13.00’teki maçlar sıcak oluyor fakat stattaki klimalar sıcaklığı dengeliyor.”

“Ondan fazlaca şey öğreniyorum”

İsviçre Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Murat Yakın ile diyaloglarının epeyce âlâ olduğunu aktaran Eray, “Hocamız ile bağımız hayli düzgün. O da esasen eski bir futbolcu, eski bir stoper. Ondan fazlaca şey öğreniyorum. Bana büyük yararı oluyor.” diye konuştu.