Ergin Ataman: Gayemiz Avrupa şampiyonluğu

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Ergin Ataman, A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu’nun yeni başantrenörü oldu.

Sinan Erdem’de düzenlenen imza merasiminde Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu ve yeni başantrenör Ergin Ataman açıklamalarda bulundu. Ergin Ataman, Ağustos 2024’e kadar kontrat imzaladı.

TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, “Bizi hedeflediğimiz noktaya taşıyacak bir başantrenörle muahede sonucu aldık. Sasyın Ergin Ataman’ı nazaranve davet ettik. Bizi kırmadı. Savlı maksatlarıyla ortamıza katıldı. Kendisine güveniyoruz ve tam takviye veriyoruz. Türk basketboluna bedel katmayı prensip edinmiş bedelli büyüğüm Sayın Tuncay Özilhan’a da bu süreçte gösterdiği güzel niyetten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Milli grup için kaide olmaz”

Ergin Ataman, “Çok büyük heyecan duyuyorum. Süreç fazlaca süratli gelişti. 1 hafta evvel Orhun Ene misyondan ayrıldı, Hidayet Türkoğlu görüştü. Birinci aday olarak beni düşündüklerini belirtti. Koşullarımı sordu. Tek bir şey söylemiş oldum, ulusal ekipte çalışmanın hiç bir koşulu olamaz. Sizlerin teveccühü, itimadı büyük bir heyecandır. Tek bir hususu rica ettim. Ben Anadolu Efes’in antrenörüyüm. Liderimiz Tuncay Özilhan’dan onay alınması gerektiğini söylemiş oldum.” açıklamasını yaptı.

Başarılı antrenör, “Gösterdiği ilgi için federasyonu, bu sürece dahil olan her mevzuda dayanak olan Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu’na, süreci yakından takip eden, basketbolu fazlaca seven, her türlü takviyesi veren ve ulusal grubumuzun halkın gururu olmasını isteyen Sayın Cumhurbaşkanımız’a teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

“Biz bu bayrağı koruyanları gururlandıracağız”

Ulusal ekip nazaranvinin kendisini memnun ettiğini söyleyen Ataman, “Çok onurlu ve değerli bir misyon. Benim üzere tüm ulusal gruba dahil olacak oyuncuların da birebir heyecan içerisinde ulusal grubu layık olduğu yerlere götürecek coşkuyla yer alacağız. Yalnızca yeterli basketbol değil en büyük sorumluluk Türk bayrağını koruyanların, bu grubu izleyenlerin ‘Bu grup benim grubum, bu kadro benim için güzel oynuyor’ dedirtmek…” dedi.

“Madalyalar için buradayız”

Ataman, “Oyunculara fazlaca büyük nazaranv düşüyor. NBA’da layığıyla temsil eden hayli genç, uygun oyuncularımız. EuroLeague’de, Avrupa kupalarında kıymetli oyuncularımız var. Bizlerin bakılırsavi Ayyıldızlı Bayrağı temsil etmek, cephedeki askerlerimizi, polislerimizi, halkımızı şad etmektir. Çok büyük gayeyle bu bakılırsavi kabul etmek. Ben argümanlı bir beşerim. Argümanımı ortaya koyarım. Herkese şunu söylüyorum. Biz Avrupa, Dünya şampiyonalarında, Olimpiyatlar’da madalya almak için buradayız.” kelamlarıyla konuşmasını sürdürdü.

“Hedef Avrupa şampiyonluğu”

Başarılı başantrenör, “Hedefimiz eylül ayındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası. Orada madalya almak değil şampiyon olmak istiyoruz. Bu kadro bu oyunculardan oluşuyorsa ve başında Ergin Ataman var ise amaç Avrupa şampiyonluğudur. Bu takım buna layık. Amaç büyük lakin takım da büyük! kelamlarıyla savını ortaya koydu.