Erkan Söğüt: Mesut Özil’den gitmesini beklemeyin

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’de takım dışı bırakılan Mesut Özil’in menajeri Dr. Erkut Söğüt, Lig Radyo’da Mixed Zone programında Ömer Necati Albayrak’ın sorularını yanıtladı.

“KADRO DIŞI KALSA DAHİ EKİPLE ÇALIŞABİLİR”

“Burada makul bir müddetç başlamıştır. Mesut şu anda Ozan’la birlikte idmanlarına devam ediyor. Burada kimsenin bilmediği ve hayli değerli bir şey var aslında. Mesut’un kontratındaki husus gereği ekiple devam etme hakkı var. Takım dışı kalsa dahi kadroyla çalışabilir. Fakat Mesut şu anki ortamda bunu zorlaştıracak bir hale getirmek istemedi.”

“HİÇBİR YERE GİTMEYECEK”

“Ozan’ı da yalnız bırakmak istemediği için onunla birlikte idman yapıyor. Hocayla yaşanan hüzünlü olaylardan dolayı şu an mantıklı olan da bu. En son bir karar bekleniyor şu anda. Bu bir önlem sonucudır, yani müsaadeli sayılıyor Mesut.

Kesin sonucun akabinde ne olacağına bakıp ona nazaran hareket edeceğiz. Bu futbolun ortasında olan bir şey… şüphesiz son olarak takım dışı kalıp kalmadığını öğreneceğiz daima birlikte. Genellikle bu biçimde olaylar her vakit üzücüdür. İki taraf için de hoş olmayan bir müddetç başlamıştır. Kıymetli olan bu biçimde periyotlarda itidalli kalarak kesin sonucu görmektir. Bunu buradan net bir biçimde söylüyorum. Mesut hiç bir yere gitmeyecek, gitmeyi de katiyen düşünmüyor.”

“6 AY BEDAVAYA OYNADI”

“Sözleşmesinin sonuna kadar 2 yıl daha Fenerbahçe oyuncusu olarak burada devam edecek. Fenerbahçe’ye 3.5 yıllık imza attı, bunun 6 ayını parasız oynadı. Ocak’tan dönem sonuna kadar para dahi kazanmadı. ‘Önemli değil’ diyerek Fenerbahçe sevgisine vurgu yaptı.”

“DOĞRU DEMİYORUM LAKİN OLABİLİR”

“Hırslı, oynamak istiyor, hisleri yüksek. Maçta da yarıda çıkınca o tansiyonla yaşanan şeyler oldu. Futbolcular bunları yaşayabiliyor. ‘Doğru’ demiyorum lakin olabiliyor. Yöneticiler de maçlar esnasında arbede edebiliyorlar, ceza alıyorlar ve daha sonrasında bakılırsavlerine devam ediyorlar.”

“KAVGA EDİLMEDİ”

“Yaşananlar ekip içerisinde olan olaylardır. Hoca ile ortalarında ne geçtiyse ekip ortasında geçti. Mesut dışarı çıkıp kimseyi kötülemedi. Yaşananlar orada kalır. Cezası görülecekse görülür ve biter. Mesut olayın ortasında olduğu için bu kadar büyütüldü.

Buraya Fenerbahçe sevgisi için geldi. Yoksa gelmezdi. bu türlü bir olay yaşandı diye de kimse Mesut’un eşyalarını toplayıp gitmesini beklemesin. Fenerbahçeli olarak geldi, katkı sağlamak istiyor. Oynamak istiyor, 90 dakika alanda kalmak istiyor. Burada kimse kimseye vurmadı, hengame edilmedi.”

“KEREM’İN DE MENAJERİYİM”

“Başka gruplarda bunlar da yaşandı. Kerem’in de menajeriyim. Saha ortasında grup arkadaşıyla yaşadığı olayı hatırlıyoruz. Gereken ceza çekilde ve devam ediliyor.

Ayrıntılara girmek benim haddime değil. Kulüp bunu çözecektir. bu biçimde bir sureci nasıl geçeceğini bilen bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Takım dışı sonucu verildikten daha sonra Mesut’un da savunması istendi. Biz de avukatlarımızla birlikte bu savunmayı gerçekleştirdik. Biz de sizler üzere sonuncu sonucun ne olacağını bekliyoruz. Her futbolcu için takım dışı kalmak zordur. Bu sizin mesleğiniz. Oynayamamak zordur. Mesut bunu daha evvel de yaşadı. Bu da bir deneyimdir. Yazılan çizilen her şeye inanmadan sonucu beklemek lazım.”