Ersun Yanal: Eşit ve adil idareye her insanın muhtaçlığı olacak

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Üstün Lig’in 2. haftasında Fenerbahçe deplasmanında uzunluk gösteren ve alandan 2-0’lık yenilgiyle ayrılan FTA Antalyaspor’da Teknik Yönetici Ersun Yanal müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

“ADİL İDAREYE HERKESİN GEREKSİNİMİ VAR”

Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Ersun Yanal, “Çok büyük gol beklentisi taşımayan bir maç oynandı. Bizim oynamak istediğimiz oyunu başından beri denesek de tutturamadık. Bunu daha evvel yaptık lakin bugün marifetli olamadık. Kırılma noktasında da ben çok büyük bir gol beklentisi olan bir maç olduğunu düşünmedim. Puanları paylaşabilirdik. Son noktada olan konuma, her insanın gereksinimi olacak. Lig uzun bir müddetç. Ligimizde bunlar epeyce olacak ve umarım herkese lazım olur. Eşit ve adil bir idareye muhtaçlık var. Her grup için eşit ve adil olursa kimse mağdur olmaz” diye konuştu.

“SİSTEMİ ÇORBA YAPIYORUZ”

Yabancı kuralıyla ilgili olarak görüşleri sorulan Ersun Yanal, “Bir türlü halledemedik bu işi. Çok geniş tabanda tartışılır bu uygulama. Türkiye’nin geleceği konuşulup, akıllı, planlı, projeli bir sistemle çözebiliriz. Çok süratli biçimde aldığımız kararları, yıllar ortasında değiştirerek yapıyoruz ve bunu çorba haline getiriyoruz. Önemli bir planlamayla beklentilerin nasıl karşılanacağının tahlil edilerek yapılması gerekiyor. Bunu epeyce sıradane indirip, bu sene 14, seneye 13, daha sonra 12 diyerek sonraki sene bir daha 14 diyoruz” tabirlerini kullanırken, kadronun 2 maçtır son kısımlarda yediği gollerle ilgili olarak da “Biz aslında futbol oynamaya çalışıyoruz. Bunu becerdiğimiz noktalar var, beceremediğimiz noktalar var. Genç ve deneyimli oyuncuları bir ortada oynatıyoruz. Eksiklerimiz epey fazla. Bugün karşımızda Fenerbahçe vardı. Dünyadaki futbol fazlaca farklı bir noktada oynanıyor. Ben âlâ olacağını düşünüyorum. Biz bundan vazgeçmeden devam edeceğiz. Bu kadro kesinlikle kaliteli bir dönüş yapacaktır ve yapmaya da başladı bence” açıklamasını yaptı.

“GENÇ OYUNCULAR DAHA FAZLA MÜDDET ALACAK”

Maçtan evvel Fenerbahçe taraftarının kendisine sevgi gösterisinde bulunmasıyla ilgili olarak “Uzun vakit geçirdik bu kulüpte. Bunlar hoş şeyler. Fakat karşılaşmaya diğer biçimde bakmak gerekiyor. İkisi farklı şeyler. Bugün burada maça çıktık ve gidiyoruz” diyen Ersun Yanal, ekipteki genç oyuncularla ilgili olarak da “Doğukan’ın ufak bir sorunu vardı. Evvelki gün idmana çıkmadı ve sık sakatlıkları da oldu. Oyunun gidişine bakılırsa değerlendirecektim. Önümüzdeki periyotta Türk futbolu için yeteneklerini ortaya koyabilecek bir oyuncu. Öbür oyuncularımız da genç isimler. Genç oyuncuları devreye sokma planımızı daha hayli bakılırsaceğiz. Türkiye Kupası’yla bir arada 40-42 maçımız daha olacak ve genç oyuncularımız fazlaca daha fazla müddet alacaklar” sözlerini kullanarak kelamlarını tamamladı.