Ezgi Yavuz: Erman fazlaca mütevazı bir insan

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Eski hakem ve spor yorumcusu olan Erman Toroğlu, son olarak yaptığı evlilikle gündeme gelmişti.

73 yaşında olan Toroğlu’nun 39 yaşındaki Ezgi Yavuz ile evlenmesi toplumsal medyada gündem olmuştu.

Evliliklerinin akabinde ikili meskenini Sabah Pazar’a açtı. Toroğlu ailesi biroldukça mevzu hakkında soruları cevapladı.

İşte o röportaj…

“- Nerede tanıştınız?

– ERMAN TOROĞLU: Bir arkadaş toplantısında tanıştık. bu biçimde beni epeyce bilmiyordu, daha sonradan tanıdı.

– EZGİ YAVUZ: Spora yabancı biri değilim, Galatasaraylıyım ve kulüp üyelik evrakımı merhum lider Mustafa Cengiz’den almıştım. Ancak televizyon izlemiyorum, bu sebeple futbol programlarını da bilmem yani.

– Birinci defa Cihangir’de görüntülendiniz, yaş farkı sebebiyle magazin basınının gündemine oturdunuz…

“RUHLAR UYUYOR MU BAKAN YOK!”

– E.Y: O gece beni magazinciler konutuma kadar takip etti, bu hiç güzel değildi! Görüntüleyebilirsiniz fakat insanların peşine takılıp meskenine kadar takip edemezsiniz. Beşerler kağıt üstündeki şeylere bakıyor. Ruhlar uyuyor mu, buna bakan yok! halbuki bizim ömür ismine paylaştığımız o kadar hayli şey var ki… İkimiz de yemeyi seviyoruz, gezmeyi seviyoruz. Bodrum’u seviyoruz.

“EZGİ İÇİN 17 YAZMIŞLAR GÜLDÜK”

– E.T: Ezgi için 17 yaşında diye yazmışlar. Güldük, geçtik. hiç bir şeyin üstüne gitmeyeceksiniz. Sana verdiğimiz bu söyleşi de birinci ve son olacak. Ezgi, 39 yaşında bir avukat. Bizler yetişkin insanlarız. Neyin hakikat, neyin yanlış olduğunu ikimiz de hayli güzel biliyoruz. Bundan kime ne?

“ERMAN’IN KIYMETLİ ZEVKLERİ VAR LAKİN ÇOK MÜTEVAZI”

– E.Y: Açıkçası beni genç kız diye yazmaları hoşuma gitmedi değil (gülüyor). Erman Hoca’nın kamuoyunca gereğince tanındığını düşünmüyorum. Çok bohem, kaliteli bir hayatı var. Kıymetli zevkleri var lakin fazlaca mütevazı bir insan. örneğin geçen hafta endüstride tamircilerle işçi yemeğine oturacak kadar halktan biri.

– Erman Hoca’yı tanıyoruz fakat sizi pek tanımıyoruz Ezgi Hanım…

– E.Y: Avukat olduğumu biliyorsunuz aslına bakarsan. Daha fazlaca Çağlayan Adliyesi’nde çalışıyorum. Beşiktaş’taki ofisimi, trafiğe takılmamak için artık Beyoğlu’na taşıyorum. senelerca başta Doğuş olmak kıymetli kümelerde bakılırsav yaptım. İki yıldır hür avukat olarak çalışıyorum. Uzmanlık alanım arabuluculuk.

“BİZ DÖRT YILDIR birlikteDİK”

– Evlilik sonucu nasıl alındı?

– E.Y: Bir teklif olmadı, resen gelişti.

– E.T: Biz dört yıldır birliktedik. Açıkçası evlilik bana uzak geliyordu. Birinci eşimle uzun vakit farklı yaşadık. tekrar evlenmem diyordum lakin Ezgi’yle tanışıp birfazlaca mevzuda anlaşınca, baş dengi de olunca, “Bu beşerle olabilirim” dedim. bu biçimde “niçin evlenmeyelim?” dedik.

– Evlenmek için niye Barselona’yı seçtiniz?

– E.T: Yılbaşında genelde yurt dışına gidiyoruz. Sıcak bir yer olsun dedik, Barselona mantıklı geldi. İtalya kapalıydı, bir epeyce yerde kısıtlamalar vardı. İspanya aşı olanları kabul ediyordu.

– Biriniz televizyon programcısı, biriniz avukatsınız. Birbirinize vakit ayırabiliyor musunuz?

– E.T: Ezgi her şeye uyar. Konutu epeyce seviyor, yakıyor mumlarını, açıyor müziğini. Televizyon esasen hiç sevmez.

– Erman Hoca’yı da mı izlemiyorsunuz?

– E.Y: kimi vakit internetten izliyorum.

– Evliliğinizde bir de Bodrum faktörü var alışılmış…

– E.T: Dünyada epeyce yer gördüm, gitmediğim yer kalmadı üzere. Ancak dünyanın en hoş iki yeri, İstanbul ve Bodrum. Lakin natürel Bodrum’un yeri bende öbür. Bodrum’daki beş saat uyku, İstanbul’daki 10 saate bedeldir.

– E.Y: İkili bir hayatı var Erman’ın. Ben de epey seviyorum Bodrum’u, İstanbul’un gerilimini orada atıyoruz.

“ERMAN DÜN 10 KİLOYA YAKIN SİGARA BÖREĞİ SARDI”

– Hocam yemek yapmaya düşkünsünüz. Meskende mutfakta siz mi varsınız, yoksa avukat hanım mı?

– E.T: Genelde ben varım zira, yemek yaparken dinlenirim.

– E.Y: Aslında yemek yapmak keyiflidir ancak o kısmı kaptırdım. Bana da soğan, sarımsak soymak üzere bakılırsavler veriyor Allah’tan (gülüyor). Ancak ben mutfaktaysam gelir yemeğime hoş katkılar yapar, yemeklerimi zenginleştirir.

– Hocanın en uygun yaptığı yemek hangisidir?

– E.Y: Tüm zeytinyağlıları hoş yapar, dolapta dün yaptığı kereviz var. Ayrıyeten dün de 10 kiloya yakın sigara böreği sardı.

– E.T: Ezgi’nin yemekleri hoştur lakin bak bunu da söylemeliyim. Benim babam Orta Asya yörüğü, annem Selanik kökenli, yemeği de yeterli yapardı. örneğin evli, bekar herkesin buzdolabında kesinlikle zeytinyağlı olmalı.

– Mutfakta hocayla anlaşamadığınız mevzu var mı?

– E.Y: Tuz! Her şeyi tuzlu yapıyor! Bir de epeyce yağ koyuyo.r – E.T: Zeytinyağı konusunda taviz veremem. Yararı tartışılmaz, her yemeğe koyarım. Tuzda ise ben tam bir Türk erkeğiyim. Tadına bakmadan yemeğe tuzu dökerim. Bu ortada fazlaca hoş köfte yaparım.

– Ezgi Hanım, Erman Hoca’nın mutfağa olan ilgisini ne vakit fark ettiniz?

– E.Y: Birinci günden beri (ikisi de gülüyor). Daima yemekten, yemek yapmaktan bahsediyor.

– Pekala senelerca kabzımallık yapan Erman Toroğlu meyvesebze alışverişini nereden yapıyor?

– E.T: Kasımpaşa’da bir market var, oradan yapıyorum. Zerzevat, meyve, peynir her şey hayli yeterli ve meblağları da makul zira .Önünde park yeri de mevcut.”