Fatih Terim: Galatasaray orada kazanacaktır

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, St. Johnstone birlikteliğinin akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklmalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamaları:

“Daha oyunun başında öne geçebilirdik. Bu tip ekiplere karşı golü erken bulmanız epeyce kıymetli lakin maalesef bir pastan da, beş pastan da golü atamadık. Direkten de döndü, boş kaleye de atamadık. Atamadık.

Bu tip hadiseleri geçen seniçin beri yaşıyoruz. 1-0 geriye düştük, bir de 10 kişi kaldık. Herbiçimde bir ekibin başına gelebilecek en makus şey. Grubumuz yeterli tepki verdi, 1-1’i bulduk, tekrar gol kaçırdık.

Artık orada kazanmamız gerekiyor. Galatasaray orada kazanacaktır, kazanmalıdır. Birinci sefer yaptığımız bir iş değil.

Dönemin fazlaca başındayız, taraftarımız bizim en büyük silahımız. bu biçimde olursa, bize gerçek doğrultulmuş olur. Çocukları, taraftarın oyun anında tedavi etmesi gerekir. Yoksa oyuncu kalmaz. O reaksiyon yanlışsız ve güzel değil.

Bizim bu huyumuzu değiştirmemiz lazım. Kim çıkar, kim girerse alkışlamamız gerekir.

Ben bahta pek inandığımı düşünmüyorum. Bahtı bulmuşsunuz, iki pastan atamıyorsanız… Hakikat dürüst konum alır ve vuruş tekniğinizi ona nazaran ayarlarsanız, bunun kaçması epeyce güç.

2 metreden atacaksın, 5 metreden atacaksın bu golleri… Elendiğin vakit ‘Kusura bakma, şanssızdık’ benim fazlaca sıcak baktığım bir şey değil. 10 kişi kaldık, 1-0 geriye düştük. Bence kalan 10 kişi yeterli tepki verdi.

1-1 gideceğiz, 11 kişi kalmanın değerli, golü bulmanın kıymeti epeyce fazla. Galatasaray orada da yenecek güçtedir; rastgele bir averaj, deplasman golü sorunu da olmadığına bakılırsa…

Daha uygun olacağız. Değişeceğiz, değiştireceğiz lakin daha güzel olacağız inşallah.

Yeteneğe nasıl tedbir alamazsanız, ferdî kusura da o denli deva bulamazsınız. En aza indirmeye çalışacağız. Olmaması için uğraşacağız. Bu sık sık yeniden ederse yapacak tek şey var, oyunu değiştirmekten çok oyuncu değiştirmek.

Muslera, güvendiğimiz ve en değerli oyuncularımızdan birisi. Olacak bu kusurlar, âlâ oyunlar oynadığını hepimiz biliyoruz. Kolay değil, tatil yapmadan biz rica ettik diye buraya geldi ve oynadı. kimi vakit bu biçimde şeyler olur.Muslera’ya güveniyoruz. Muslera, Galatasaray’ın kıymetli taşlarından biridir.

Mohamed, bizim epeyce şey beklediğimiz bir oyuncu. Dayanılmaz bir giriş yaptı, ben de o girişini hasretle anıyorum.

Daha epeyce çalışmasını, daha faal olmasını sağlayacağız. Yeterli bir oyuncu. Daha fazlaca konsantre olmalı, daha fazlaca aramalı, daha fazlaca oyunda bize katkıda bulunmalı. Yalnızca kenardan gelen ortalarla değil, bizim set oyunumuza kesinlikle katkıda bulunmalı.”