Fatih Terim: Galatasaray’dan öteki ekip çalıştırmam

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Dünyanın önde gelen spor sitelerinden The Athletic, Galatasaray efsanesi Fatih Terim ile ilgili evrak hazırladı.

68 yaşındaki teknik adamla söyleşi gerçekleştiren Athletic, Terim’i şu biçimde tanıttı:

“Fatih Terim, Türk futboludur. İngiliz futbolunda onunla eş birini bulmamız güç zira o denli biri yok. 3 kere Türk Ulusal Ekibi’ni çalıştıran Terim, 1954’ten daha sonra EURO 96 ile Türkiye’yi birinci defa büyük bir turnuvaya götürdü.

Terim bununla birlikte Türk Ulusal Ekibi’ne EURO 2008’de yarı final oynattı. Galatasaray’a 8 kere Muhteşem Lig (rekor), 3 kere Türkiye Kupası ve UEFA Kupası kazandırdı. Bir türk grubuyla Avrupa’da kazanan tek Türk teknik yönetici Terim’in lakabı ‘İmparator’.”

“Galatasaray benim yuvam”

Terim’in açıklamalarında Galatasaray büyük bir yer buldu. Deneyimli futbol adamı, “Galatasaray’dan öteki bir Türk grubunu yönetir misiniz?” sorusuna “İmkansız” diyerek karşılık verdi.

Galatasaray için “Tek taraflı bir bilet” diyen Terim, “Başka bir Türk ekibi için çalışmayı hayal edemiyorum. Galatasaray beni istediğinde hiç bir vakit ‘Hayır’ diyemedim. Galatasaray benim yuvam, ailem” tabirlerini kullandı.

“Galatasaray’da bir ihtilal olması gerektiğine karar verdim”

Terim, Galatasaray’daki son dönemiyle ilgili ise “Bu yılın başında, Galatasaray’da bir ihtilal olması gerektiğine karar verdim. ‘Kolay olmayacak’ dedim. daha sonrasında alınan karar, aslında beklediğim bir şey değildi. Şu an mental manada rahatlamak için, biraz vakte gereksinimim var.” halinde konuştu.

“Türk futboluna miras bırakmak istiyorum”

Mesleğindeki bir daha sonraki adıma karar vermediğini söyleyen Terim, “Türk futboluna miras bırakmak istiyorum. Benim için en gurur verici şey bu olacak” dedi.