Fatih Terim: Morutan’ı beğeniyorum transfer süreci devam ediyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Hatayspor müsabakasının akabinde açıklamalarda bulundu.

İşte Fatih Terim’in açıklamaları…

“3 PUAN ÖNEMLİYDİ”

“1-0 mağlup başladık oyuna. Genelde son vakit içinderda bu biçimde başlıyoruz. Geriye dönüşümüz güzel oldu lakin bilhassa birinci yarı fazlaca gol kaçırdık. Şöyle özetleyebiliriz. 75 dakika hangi fikrimiz, hangi planımız var ise onu oynamaya çalıştık ve de yeterli oynadık. Oradan daha sonra ikinci santrforu ve Ömer’i alınca, biraz daha değişik oynamaya başladık. B planımızdı bu. A planımızla 8-10 duruma girdik, bol ölçüde. birlikteliği yakaladık, galibiyeti kaçırdık derken epeyidir duran toptan, yan toptan atmıyorduk. Luyindama’nın golü geldi. Galip gelmesi gereken grup Galatasaray’dı, doğrusu da buydu. 3 puan kıymetliydi.”

“JET-LAG OLDU”

“İnanın bana kimilerimiz jet-lag oldu. İskoçya, Giresun, Danimarka’ya gidiyorsunuz. 30 derece sıcaklık farkı, 1-2 saat farkı, 3 günde 1 oynuyoruz. Buna karşın bu ekip 75 dakika bu oyunu oynuyorsa galibiyet hakkıdır. Oyuncularımı kutluyorum. Pes etmediler, etmemeleri lazım. Daha yeterli oynayacağız, herkes emin olabilir. Bugünün 3 puanı kıymetli. kimi vakit duran toplardan, kimi vakit frikiklerden kornerlerden gol gelebilir ancak sıkıntı galibiyet almak. Bugün uygun oynadık. Biroldukca korner kullandık, şut attık, ortalar yaptık. Birinci yarı pas yüzdemiz daha yüksekti. Bence hoş bir maç oldu. Bir de alışılmış Olimpiyat Stadı, ruhsal olarak rüzgar bir o denli bir bu biçimde. İki tarafa da o denli. Bir de koş koş bitmiyor üzere. Ona karşın şükür kazanmayı bildik. Kıymetli bizim için…”

“MORUTAN TRANSFERİ DEVAM EDİYOR”

“(Morutan transferi) Devam ediyor. Galatasaraylılar merak etmesin. Liderimiz, idaremiz, biz devam ediyoruz. Hiç beklemeden kendilerine birinci ağızdan haberi veririz ancak o ve öbürleri inşallah Galatasaray’ın doğal ideolojisinde, bu yılki yapılanmasında, ileriye dönük planlamasında yetenekli ve genç oyuncular var. Bu sayı devam edecek. Oyuncuların kimilerinden çıkacağız, kimileri gelecek. Morutan’ı beğeniyorum. Sağolsun FCSB Lideri da gerekli biçimde açıklamaları yapıyor. Rahat olsunlar. Biz onları memnun etmek için daha biroldukça isim açıklayacağız.”